ZDrogi.pl > Aktualności > Rowerzysta blokował cały pas ruchu, spotkała go za to szybka karma - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:40

Rowerzysta blokował cały pas ruchu, spotkała go za to szybka karma - Wideo

Rowerzysta wstrzymywał ruch na jezdni
Reddit: r/IdiotsInCars

Na wstępie chcielibyśmy podkreślić, że w żadnym razie nie cieszy nas krzywda rowerzysty, który jest bohaterem poniższego nagrania. Chociaż znajdą się pewnie i tacy, którzy stwierdzą, że „dobrze mu tak".

Konflikt pomiędzy kierowcami a rowerzystami jest uniwersalny i spotkać go można pod niemal każdą szerokością geograficzną - doskonałym tego przykładem jest też przedmiotowe nagranie.

Rowerzysta „swoim tempem” jedzie po drodze. Nagle dzieje się coś nieprzewidywalnego

Każdy z nas utknął kiedyś za cyklistą, który nadawał ruchowi drogowemu swoje tempo - niestety zwykle znacznie niższe niż typowe. Legendy głoszą, że w piekle jest specjalne miejsce dla rowerzystów, którzy poruszają ulicami, choć mają obok ścieżki rowerowe.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Rowerzysta na pewno ucierpiał w tym wypadku. Zaskakująca jest reakcja kierowców

Oczywiście wiadomo, że drogi dla rowerów są przeznaczone dla amatorów - prawdziwi zawodowcy w obcisłych wdziankach (i aerodynamicznych kaskach) muszą poruszać się po ulicy - wszak rozwijają ogromne prędkości. Za przywilejem jazdy po jezdni nie idą jednak typowe obowiązki uczestnika ruchu, takie jak znajomość przepisów - dlatego rowerzyści często poruszają się po drogach tak, jak im się podoba.

Wciąż nie brakuje pomysłów, które miałyby zmienić tę sytuację. My uważamy, że rowery powinny posiadać rejestracje i obowiązkowe ubezpieczenie OC.

A co spotkało bohatera dzisiejszego nagrania? Zobaczcie sami:

Fuck everyone else from r/IdiotsInCars

Zaskakujące jest jednak to, jak zareagowali kierowcy. Ewidentnie jazda za rowerzystą zabrała im mnóstwo cennego czasu - nie mogli więc znaleźć chwili, aby upewnić się, czy wszystko z nim w porządku.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: zDrogi.pl

Powiązane