ZDrogi.pl > Wideo > Wyrzuciła niedopałek przez okno, podszedł do niej inny kierowca. Nagranie hitem - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:03

Wyrzuciła niedopałek przez okno, podszedł do niej inny kierowca. Nagranie hitem - Wideo

Kierowca zauważył na światłach, jak ktoś wyrzuca niedopałek przez okno
Kierowca zauważył na światłach, jak ktoś wyrzuca niedopałek przez okno

Nagranie opublikowane przez jednego z użytkowników Facebooka zdobyło w krótkim czasie ogromną popularność. Autor wideo, Pan Bartłomiej, czekał na zmianę świateł na rondzie Dmowskiego w Lublinie, gdy zauważył niedopałek wyrzucony z okna prosto na jezdnię.

Autor nagrania wysiadł ze swojego auta i oddał „zgubę” właścicielce. - Warto być uczynnym... - ironizuje w opisie nagrania. Udostępniony film szybko stał się prawdziwym hitem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano (20 września) przed rondem Dmowskiego w Lublinie. Wśród czekających na zmianę świateł kierowców był pan Bartłomiej, który zauważył, jak ktoś wyrzuca ze swojego samochodu niedopałek papierosa. Postanowił zareagować i wysiadł ze swojego auta. Mężczyzna podniósł niedopałek i wrzucił go z powrotem przez otwarte okno samochodu.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Kierowca zauważył „zgubę” i zwrócił ją właścicielce

- Chciałem być uczynny, więc wysiadłem z samochodu, podniosłem zgubę i wrzuciłem ją z powrotem przez okno, mówiąc: zdaje się, że coś pani wypadło - relacjonuje w rozmowie z portalem TVN 24.

Kobieta jadąca toyotą, której zwrócił zgubę, była bardzo zdziwiona i nie odezwała się ani słowem. Gest pana Bartłomieja musiał ją wzruszyć do tego stopnia, że odebrało jej mowę. Według relacji autora nagrania, kobieta miała później zatrzymać się na pobliskim parkingu i wyrzucić niedopałek do kosza na śmieci - tak jak należy.

Portal auto-swiat.pl podkreśla, że za takie zachowanie grozi nam surowa kara, przytaczając art. 145 kodeksu wykroczeń - Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: auto-swiat.pl