ZDrogi.pl

Wyrzuciła niedopałek przez okno, podszedł do niej inny kierowca. Nagranie hitem - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Nagranie opublikowane przez jednego z użytkowników Facebooka zdobyło w krótkim czasie ogromną popularność. Autor wideo, Pan Bartłomiej, czekał na zmianę świateł na rondzie Dmowskiego w Lublinie, gdy zauważył niedopałek wyrzucony z okna prosto na jezdnię.

Autor nagrania wysiadł ze swojego auta i oddał „zgubę” właścicielce. - Warto być uczynnym... - ironizuje w opisie nagrania. Udostępniony film szybko stał się prawdziwym hitem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano (20 września) przed rondem Dmowskiego w Lublinie. Wśród czekających na zmianę świateł kierowców był pan Bartłomiej, który zauważył, jak ktoś wyrzuca ze swojego samochodu niedopałek papierosa. Postanowił zareagować i wysiadł ze swojego auta. Mężczyzna podniósł niedopałek i wrzucił go z powrotem przez otwarte okno samochodu.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Kierowca zauważył „zgubę” i zwrócił ją właścicielce

- Chciałem być uczynny, więc wysiadłem z samochodu, podniosłem zgubę i wrzuciłem ją z powrotem przez okno, mówiąc: zdaje się, że coś pani wypadło - relacjonuje w rozmowie z portalem TVN 24.

Kobieta jadąca toyotą, której zwrócił zgubę, była bardzo zdziwiona i nie odezwała się ani słowem. Gest pana Bartłomieja musiał ją wzruszyć do tego stopnia, że odebrało jej mowę. Według relacji autora nagrania, kobieta miała później zatrzymać się na pobliskim parkingu i wyrzucić niedopałek do kosza na śmieci - tak jak należy.

Portal auto-swiat.pl podkreśla, że za takie zachowanie grozi nam surowa kara, przytaczając art. 145 kodeksu wykroczeń - Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: auto-swiat.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wideo

Kierowca Bolta wyrzucił niewidomą z samochodu. Nie chciał podróżować z psem
Czytaj więcej >

Wideo

Kurier nie zauważył pociągu. Niewiele zostało z jego auta
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca audi w porę zauważył pędzące za nim auto. Uciekł w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Wideo

W ułamku sekundy wylądowała na jezdni. Skuterzystka miała ogromnego pecha
Czytaj więcej >

Wideo

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

O mały włos od tragedii. Kierowca Audi niemal potrącił dziewczynkę - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]