ZDrogi.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już 30 września system viaTOLL zostanie wyłączony. To ostatni dzwonek dla kierowców

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Już 1 października obowiązujący w Polsce od 2014 roku system opłat drogowych viaTOLL oficjalnie odejdzie do lamusa, aby zrobić miejsce na nowy system e-TOLL. Kierowcy korzystający ze starego rozwiązania muszą szybko zarejestrować się na nowej platformie.

System viaTOLL to rozwiązanie doskonale znane większości polskich kierowców. Od 2014 roku służył do opłacania przejazdów ciężkich na płatnych trasach. Już 1 lipca 2021 roku oficjalnie został zastąpiony przez system e-TOLL. Od tamtego czasu kierowcy mieli czas, aby zarejestrować się na nowej platformie, nim stara zostanie wyłączona.

30 września oficjalnie pożegnamy viaTOLL, przypomina o tym Krajowa Administracja Skarbowa. To ostatni dzwonek, aby się zarejestrować w systemie e-TOLL.

- 1 października viaTOLL zostanie wyłączony, a jedynym systemem umożliwiającym opłacanie przejazdów ciężkich po drogach płatnych będzie system e-TOLL - mówi Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

To ostatnie dni, aby się zarejestrować

Kierowcy, którzy jeszcze nie zdążyli zarejestrować się w e-TOLL, mają na to jeszcze kilka dni, ale muszą się pospieszyć. Poza dokonaniem rejestracji powinni też wybrać sposób przekazywania danych geolokalizacyjnych - poprzez urządzenie pokładowe OBU/ZSL lub zainstalowaną na urządzeniu mobilnym aplikację e-TOLL PL.

Portal autokult.pl przypomina, że kierowcy używający e-TOLL w okresie przejściowym (od 1 lipca do 30 września) mogą korzystać z 25% zniżki obowiązujących na autostradzie A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: autokult.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]