ZDrogi.pl > Aktualności > Już 30 września system viaTOLL zostanie wyłączony. To ostatni dzwonek dla kierowców
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:03

Już 30 września system viaTOLL zostanie wyłączony. To ostatni dzwonek dla kierowców

Już wkrótce system viaTOLL zostanie wyłączony. To ostatni dzwonek dla kierowców
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Już 1 października obowiązujący w Polsce od 2014 roku system opłat drogowych viaTOLL oficjalnie odejdzie do lamusa, aby zrobić miejsce na nowy system e-TOLL. Kierowcy korzystający ze starego rozwiązania muszą szybko zarejestrować się na nowej platformie.

System viaTOLL to rozwiązanie doskonale znane większości polskich kierowców. Od 2014 roku służył do opłacania przejazdów ciężkich na płatnych trasach. Już 1 lipca 2021 roku oficjalnie został zastąpiony przez system e-TOLL. Od tamtego czasu kierowcy mieli czas, aby zarejestrować się na nowej platformie, nim stara zostanie wyłączona.

30 września oficjalnie pożegnamy viaTOLL, przypomina o tym Krajowa Administracja Skarbowa. To ostatni dzwonek, aby się zarejestrować w systemie e-TOLL.

- 1 października viaTOLL zostanie wyłączony, a jedynym systemem umożliwiającym opłacanie przejazdów ciężkich po drogach płatnych będzie system e-TOLL - mówi Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

To ostatnie dni, aby się zarejestrować

Kierowcy, którzy jeszcze nie zdążyli zarejestrować się w e-TOLL, mają na to jeszcze kilka dni, ale muszą się pospieszyć. Poza dokonaniem rejestracji powinni też wybrać sposób przekazywania danych geolokalizacyjnych - poprzez urządzenie pokładowe OBU/ZSL lub zainstalowaną na urządzeniu mobilnym aplikację e-TOLL PL.

Portal autokult.pl przypomina, że kierowcy używający e-TOLL w okresie przejściowym (od 1 lipca do 30 września) mogą korzystać z 25% zniżki obowiązujących na autostradzie A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: autokult.pl

Tagi: Motoryzacja