Rowerzyści z tablicami rejestracyjnymi
Źródło: ROBERT ZALEWSKI/East News

Czy rowery powinny mieć numery rejestracyjne?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Października 2020

Rowerzyści stwarzają mnóstwo problemów również u naszych sąsiadów. W Niemczech pojawił się pomysł, który mógłby część problemów rozwiązać. Nieznajomość przepisów i anonimowość na drodze miałyby wkrótce przejść do historii.

Wypadki spowodowane przez rowerzystów nie są rzadkością. Regularnie podejmowany jest w związku z tym temat wprowadzenia obowiązkowego OC.

Nie inaczej jest za granicą. berlin boryka się z problemem rosnącej liczby wypadków z udziałem cyklistów. W związku z tym zaproponowano zaskakujące rozwiązanie.

Rowerzyści chcą na drodze być traktowani jak równi uczestnicy ruchu

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Niemieccy funkcjonariusze uważają, że korzystne byłoby wprowadzenie obowiązkowych tablic rejestracyjnych dla jednośladów.

„Wobec rosnącej liczby skarg przesyłanych przez pieszych warto rozważyć obowiązkowe oznakowanie rowerów” - powiedziała cytowana przez PAP szefowa berlińskiej policji Barbara Słowik.

Rozwiązanie miałoby ułatwić pociąganie do odpowiedzialności rowerzystów, którzy są sprawcami kolizji - to też miałoby wpłynąć na ich mentalność i pozbawić poczucia anonimowości na drodze.

Rowerzyści chętnie korzystają z przywilejów kierowców. Niechętnie jednak przyjmują ich obowiązki

Według statystyk już ponad 50 proc. zdarzeń z udziałem rowerzystów powodują sami użytkownicy dwóch kółek. Część z kolizji spowodowana jest nieznajomością przepisów lub agresją z ich strony.

Oznakowanie rowerzystów miałoby utemperować ich zachowanie - lub pomóc ustaleniu ich tożsamości.Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł