ZDrogi.pl > Aktualności > Przewoźnik przymocował oś TIR-a... pasami transportowymi
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Przewoźnik przymocował oś TIR-a... pasami transportowymi

Funkcjonariusze ITD zatrzymali pojazd z osią trzymającą się na pasach transportowych
GITD

Funkcjonariusze ITD z kłodzkiego oddziału zatrzymali we wtorek 6 kwietnia TIR-a, którego stan zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Pojazd przyjechał do Polski z Czech, gdzie wskutek zdarzenia drogowego oś naczepy została wyrwana z mocowań. Nie był to jednak poważny problem, przynajmniej według przewoźnika.

Aby pojazd dojechał do celu, zabezpieczono uszkodzony element za pomocą pasów transportowych - tych samych, którymi mocuje się ładunek do naczepy. Niestety to nie koniec nieprawidłowości, które ujawnili funkcjonariusze z dolnośląskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego.

Pojazd nigdy nie powinien w tym stanie wyjechać na ulice

Do zdarzenia doszło we wtorek 6 kwietnia. Funkcjonariusze ITD otrzymali od Straży Granicznej informację, że przez polsko-czeską granicę wjechał pojazd, którego naczepa ma widoczne uszkodzenia.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

O niebezpiecznym pojeździe poinformowała funkcjonariuszy ITD Straż Graniczna

Zespół pojazdów zatrzymano do kontroli w Kudowie-Zdroju (woj. dolnośląskie), gdzie potwierdzono informacje o rażącym stanie technicznym. Oś naczepy została wyrwana z mocowań wskutek zdarzenia drogowego w Czechach.

Uszkodzona oś rozpoczęła reakcję łańcuchową, w której zniszczeniu uległy pozostałe układy i podzespoły pojazdu. Funkcjonariusze stwierdzili niesprawny układ hamulcowy, ABS, a brak mocowania osi pojazdu wpływał pogorszenie stabilności ciągnika. W zawieszeniu pneumatycznym brakowało poduszek pneumatycznych.

Pojazd w takim stanie był zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Przewoźnik jednak to zignorował i, chcąc doprowadzić naczepę do miejsca garażowania, zabezpieczył oś pasami transportowymi.

ITD wobec przewoźnika wszczęła postępowanie administracyjne, a kierowca został ukarany mandatem karnym za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: Super Express

Tagi: Mandat Policja
Powiązane