ZDrogi.pl > Aktualności > Straż graniczna zatrzymała dwóch Afgańczyków. Zmierzali do Włoch
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Straż graniczna zatrzymała dwóch Afgańczyków. Zmierzali do Włoch

Zatrzymano dwóch Afgańczyków ukrywających się pod naczepą
Karpacki Oddział Straży Granicznej

Karpacki Oddział Straży Granicznej zatrzymał pod Limanową dwóch Afgańczyków, którzy schowali się pod naczepą ciężarówki.

Funkcjonariusze w Wielki Piątek (2 kwietnia) otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch cudzoziemców, którzy prawdopodobnie nielegalnie przebywali na terenie kraju.

Obywatele Afganistanu zostali zatrzymani w miejscowości Konina. Okazało się, że przypuszczenia okazały się słuszne. Mężczyźni przekroczyli polsko-słowacką granicę ukryci pod naczepą ciężarówki.

Wcześniej pieszo przedostali się z Serbii na Węgry, a tam schowali się pod naczepą.

Mężczyźni zamierzali w ten sposób przedostać się do Włoch. Decyzją sądu Afgańczycy na trzy miesiące trafili do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Przemyślu.

Profilaktycznie wykonano Afgańczykom test na obecność koronawirusa, który dał wynik negatywny. Ponieważ mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów oraz nie posiadali w Polsce bliskich i miejsca pobytu, Sąd zdecydował o umieszczeniu ich w ośrodku w Przemyślu.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

To kolejna w ostatnim czasie sytuacja tego typu. Kilka dni temu opublikowaliśmy nagranie z Gdyni, gdzie na na estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni stała ciężarówka na niemieckich numerach, spod której wypadł plecak. Chwilę później spod naczepy wyczołgał się zamaskowany mężczyzna. Zabrał swój plecak i uciekł w nieznanym kierunku.

Jak podaje portal Trojmiasto.pl, do służb nie wpłynęło żadne oficjalne zgłoszenie w tej sprawie. Mimo to straż graniczna prowadzi w tej chwili czynności mające na celu namierzenie pasażera na gapę.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: Super Express

Powiązane