ZDrogi.pl
Ciężarówka kolizja z Sharanem

youtube.com STOP PIRAT

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Raczej nikt nie chciałby mieć na drodze kolizji z ciężarówką. Kilkudziesięciu tonowy pojazd może zgnieść auto jak puszkę. Mimo to zdarzają się ryzykanci, którzy próbują je wyhamować, zwykle z marnym skutkiem.

Ciężarówki niewątpliwie budzą respekt na drodze i kierowcy osobówek raczej wolą trzymać od nich odpowiedni dystans. Zarówno czołówka, uderzenie w tył, jak i wjazd pod naczepę mogą się kończyć kalectwem lub śmiercią. Ten kierowca postanowił zaryzykować i próbował wyhamować ważący przynajmniej kilkadziesiąt ton zestaw.

Próbował wyhamować 40-tonową ciężarówkę. Dostał szybką nauczką

Jak pisze autor nagrania, kierowca Volkswagena Sharana "nie potrafił skorzystać z pasa rozbiegowego". Miał możliwość przyśpieszenia i zmieszczenia się przed ciężarówkę, albo zmniejszenia prędkości i wjechania za nią. Prawdopodobnie oczekiwał, że kierujący 40-tonowym zestawem go wpuści.

Volkswagen Sharan wyprzedził kierowcę ciężarówki z prawej strony, pasem awaryjnym. Następnie wjechał mu przed maskę i zaczął go wyhamowywać. W końcu kierowca ciężarówki uderzył w jego tył. Sprawca nawet nie chciał się zatrzymać, tylko uciekał.

Tłumaczył się kierowcy ciężarówki, że miał "pierwszeństwo"

Kierujący sharanem został złapany przez kierowcę ciężarówki dopiero na bramkach autostradowych w Gdańsku. Wtedy wyszedł z auta i zaczął straszyć policją, która miała być już powiadomiona o zdarzeniu. Zarzucał kierowcy ciężarówki, że nie ustąpił mu pierwszeństwa i że obowiązuje "jazd na suwak". Chyba nie do końca dobrze rozumiał ten przepis.

Jak relacjonuje kierowca ciężarówki, sprawca zdarzenia na wieść o tym, że wszystko jest nagrane, wsiadł do samochodu i uciekł. Oczywiście nie uniknie odpowiedzialności. Warto przy tym przypomnieć, że kierowca wjeżdżający z pasa rozbiegowego na autostradę sam musi sobie poradzić. Choć oczywiście to miłe ze strony innych uczestników ruchu jeśli go wpuszczą, lub zjadą na lewy pas. Jazda "na suwak" nie ma jednak nic wspólnego z takimi przypadkami.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: youtube.com STOP PIRAT

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka wjechała w tył fiata seicento. Dwie osoby poszkodowane

Na drogach

Nagłe hamowanie przed przejściem dla pieszych. Ciężarówka wjechała w Seicento

Czytaj więcej >