ZDrogi.pl > Na drogach > Porsche z ogromną siłą wbiło się w Renault. Z samochodów praktycznie nic nie zostało
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Porsche z ogromną siłą wbiło się w Renault. Z samochodów praktycznie nic nie zostało

Porsche Legnica
Legnica.naszemiasto.pl / Piotr Krzyżanowski

Porsche z impetem wbiło się w Renault. Z francuskiej osobówki praktycznie nic nie zostało. 

Do przerażającego wypadku doszło w poniedziałek 1 marca. Około godziny 12.00 na granicy Legnicy z gminą Kunice, na moście biegnącym nad rzeką Wierzbiak (DK94) Porsche z ogromną siłą wjechało w osobowe Renault. 

Wyniku tego zdarzenia jedna osoba trafiła do najbliższego szpitala. Siła uderzenia musiała być ogromna. Wskazują na to uszkodzenia obu pojazdów. Z osobowego Renault odpadły koła, a jedno z nich wpadło do wnętrza auta.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierujący pojazdem marki Porsche, jadąc ulicą Wrocławską w kierunku Kunic, na wiadukcie zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem marki Renault. - przekazała asp. Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. 

- Jedna z osób biorących udział w zdarzeniu została niezwłocznie przetransportowana do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy - dodaje Pani aspirant. 

Lokalna policja wciąż ustala dokładne przyczyny tego koszmarnego wypadku. Ulica wrocławska była zablokowana przez kilka godzin.

- Pracownik cywilny naszej Komendy akurat przejeżdżał drogą krajową nr 94 w kierunku Kunic i poinformował nas o zderzeniu dwóch pojazdów. Akurat na miejscu znalazł się również strażak z naszej Komendy i, po kontakcie z nim, otrzymaliśmy informację o jednej osobie poszkodowanej Tak się złożyło, że oprócz naszego strażaka, na to zdarzenie "najechała" jeszcze pracownica pogotowia ratunkowego - przekazała w rozmowie z portalem e-legnickie.pl asp. Agata Seńków ze stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

fot. Piotr Krzyżanowski

Niestety, ale nie był to jedyny tak dramatyczny incydent, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnich dniach. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 23 lutego w Sulęcinie.

Funkcjonariusze lokalnej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli osobową Mazdę na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca zignorował sygnały wydawane przez funkcjonariusza i zdecydował się na ucieczkę.

Nagranie z miejsca zderzenia pokazuje, jak poważne było to zdarzenie drogowe. 

Źródło: Legnica.naszemiasto.pl Zdjęcie: Piotr Krzyżanowski

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane