Polskie drogi quad i narciarz
Źródło: youtube.com PiraciDrogowi.pl

Policja złapała kierowcę quada i narciarza, którzy jechali trzypasmówką

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
11 Lutego 2021

Polskie drogi słyną z absurdów i niebezpiecznych sytuacji. Takową można było zobaczyć kilka dni temu na trzypasmowej ul. Hlonda w Poznaniu, gdy quad ciągnął narciarza. Policji udało się namierzyć sprawców.

Polskie drogi znow zaskakują. Quad ciągnął narciarza po trzypasmówce

Polskie drogi to niewątpliwie specyficzne miejsce. Jednak mimo wielu absurdalnych sytuacji, policja raczej nie pozwala na bezkarność. Tak też było w przypadku quada i ciągniętego za nim narciarza, o czym też niedawno pisaliśmy. Jednak wtedy policja nie ujęła jeszcze sprawców.

- Szukam adekwatnego słowa, żeby odpowiednio nazwać tych dwóch gentlemanów - pisał jeszcze niedawno na Twitterze Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Z kolei Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przyznała, że funkcjonariusze nie otrzymali zgłoszenia w tej sprawie, ale nagranie zobaczyli. Zapowiedziano zbadanie sprawy i zaapelowano do mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców. W końcu się udało, tuż przed tłustym czwartkiem.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

- Osoby, które urządziły sobie "przejażdżkę” w zimowej aurze ulicą Hlonda zostały ustalone przez policjantów z Nowego Miasta. Dwaj mężczyźni w wieku 23 i 29 lat przyznali się do popełnionych wykroczeń i zostali ukarani srogimi mandatami - informowała w środę Marta Mróz.

Niebezpieczeństwo stworzyli niemałe, bo jak zauważa portal epoznan.pl, 150 metrów od skrzyżowania, którym jechali kierowca quada z narciarzem doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Naczepa ciężarówki ześlizgnęła się na barierki, łatwo sobie wyobrazić co mogłoby się stać w takiej sytuacji z narciarzem.

- Przede wszystkim istniało w tym przypadku zagrożenie dla tych osób, ale też dla innych. Wszyscy widzieliśmy, co działo się w poniedziałek na dworze, jakie były warunki. Było mnóstwo zagrożeń w ruchu, mieliśmy masę interwencji - przestrzegała Marta Mróz z KMP Poznań.

Polskie drogi roją się od niebezpieczeństw zimą. Lepiej nie kusić losu

Ostatnio na polskich drogach warunki znacznie się pogorszyły, co jest oczywiście związane z natarciem zimy. Wielu kierowców w związku z tym zaczyna jeździć znacznie ostrożniej, ale niektórym wpadają do głowy kiepskie pomysły.

Przypadek narciarza nie jest odosobniony, o czym świadczy choćby popularność kuligu. Nie jest to zbyt rozsądna zabawa, biorąc pod uwagę zagrożenie jakie z niej płynie. Przy ostrzejszym hamowaniu, czy zakręcie łatwo o poważny wypadek, w którym może dojść do tragedii.

Tak było w tym roku w Adamowie pod Elblągiem. Dwie nastolatki w trakcie kuligu miały wypadek, jedna skończyła ze złamaną ręką, a druga zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Z kolei niektórzy kierowcy, korzystając ze śniegu wyjeżdżają na parkingi poćwiczyć swoje umiejętności. Oczywiście to znacznie lepszy pomysł niż robienie tego na drodze, ale i tak powinniśmy oprzeć się pokusie i robić to w wyznaczonych miejscach.

Źródło: TVN24

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł