Policja szuka Narciarza
Źródło: Marek Baumgart/ Pościgi.pl

Narciarz jechał za quadem na trzypasmówce. Policja szuka amatorów zimowej jazdy - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
9 Lutego 2021

Policja poszukuje amatorów zimowego szaleństwa, którzy w stolicy Wielkopolski postanowili pojeździć na nartach. Pomimo faktu, że stoki są zamknięte z powodu pandemii, znaleźli oni sposób by urozmaicić swój wolny czas. Narciarz na trzypasmowej jezdni? Takie rzeczy tylko w Polsce.

Policja poszukuje dwóch amatorów białego szaleństwa. Pewien mężczyzna jeździł na nartach na trzypasmowej drodze.

Tegoroczna zima, jest niezwykła z wielu względów. W ostatnim czasie nasz kraj nawiedziły bardzo intensywne opady śniegu, które są wykorzystywane przez sympatyków sportów zimowych.

Niestety, ale sytuacja pandemiczna skutecznie uniemożliwia wyjazdy na stoki narciarskie, które z powodów bezpieczeństwa są aktualnie zamknięte. Jednak dla kreatywnych osób, taka sytuacja nie stanowi żadnej przeszkody w korzystaniu z odpowiedniej aury.

Za idealny przykład może posłużyć dwóch mężczyzn, którzy wykazali się ogromną fantazją. Na ulicy Hlonda w centrum Poznania, zdecydowali się na jazdę na nartach. - Narciarz był ciągnięty przez osobę jadącą quadem - w takich słowach to niecodzienne zdarzenie opisuje autor nagrania, samorządowiec Marek Baumgart.

Droga w tamtym miejscu ma trzy pasy ruchu, aczkolwiek tuż przed samym skrzyżowaniem z ul. Zawady rozszerza się aż do pięciu pasów. Panuje na niej spory ruch, więc zachowanie dwóch mężczyzn było kompletnie nieodpowiedzialne.

Poniższe nagranie jasno i wyraźnie wskazuje, że zima potrafi zaskoczyć, nie tylko drogowców, ale również zwykłych uczestników ruchu, którzy mogą stać się świadkami tak nietypowych sytuacji na publicznych drogach.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Na wideo widać, że quad ciągnący narciarza jedzie lewym pasem, nagle jednak skręca na pas przeznaczony do skrętu w lewo.

Wiadomo, że kreatywna dwójka, jest poszukiwana przez policję. Ich rewolucyjny pomysł zostanie nagrodzony bardzo wysokim mandatem.

- Stworzyli niebezpieczeństwo w ruchu lądowym i popełnili kilka wykroczeń - informuje Marta Mróz z poznańskiej policji..

- Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia w tej sprawie, ale film widzieliśmy. Policjanci ustalają, kim są osoby widoczne na tym nagraniu. Na pewno sprawa będzie badana pod kątem stworzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym - dodaje.

Nie od dziś wiadomo, że za organizowanie wszelkiego rodzaju niebezpiecznych zabaw, które przypominają kulig grozi bardzo surowa kara. Za takie zachowanie kierowcom grozi do 500 złotych mandatu i pięć punktów karnych, sprawa może również trafić do sądu i najprawdopodobniej i tak będzie w tym przypadku.

Znacznie wyższe kary są przewidywane dla kierowców, którzy spowodują wypadek podczas kuligu. Jeśli dojdzie w nim do śmierci któregoś z uczestników kuligu, grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

filmik: Marek Baumgart

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł