ZDrogi.pl > Na drogach > Policja złapała kierowcę Tesli. jechał o 108 km/h za szybko
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:57

Policja złapała kierowcę Tesli. jechał o 108 km/h za szybko

tesla-model-s-policja-swietokrzyska
Świętokrzyska Policja

Tesla Model S została złapana przez policjantów z kieleckiej drogówki. 44-latek przekroczył prędkość o 108 km/h. Nie stracił jednak prawa jazdy.

Tesla Model S to auto w pewien sposób przełomowe, pokazało, że "eletryk" nie musi być nudny, a do tego może być bardzo szybki. Ten kierowca chciał wykorzystać pełnię możliwości swojego auta. Szkoda tylko, że robił to na drodze publicznej.

Tesla Model S złapany za przekroczenie prędkości o 108 km/h

Policjanci z kieleckiej grupy Speed patrolowali okolice trasy S7. Koło godziny, jadąc nieoznakowanym radiowozem, zauważyli wyprzedzającego ich kierowcę w Tesli Model S. Poruszał się z nadmierną prędkością, zdecydowano się więc na wykonanie pomiaru.

Okazało się, że Tesla jechała z prędkością 228 km/h, czyli aż o 108 km/h ponad limit. Policjanci zdecydowali się na zatrzymanie. Okazało się, że za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Przyznał, że jechał szybko, bo sprawdzał możliwości swojego auta.

Kierowca Tesli nie stracił prawa jazd

Kierowca ma szczęście, że nie jechał przez teren zabudowany, bo w takiej sytuacji straciłby prawo jazdy. Za swój "test" zapłaci mandat wysokości 500 zł, ponadto na jego koncie wylądowało 10 punktów karnych.

Jeszcze w ubiegłym roku, pojawiały się głosy, że rząd mógłby rozszerzyć przepis o utracie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Nowe zasady miałyby obowiązywać także w terenie zabudowanym i na autostradach. Ostatecznie rząd porzucił ten pomysł.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Świętokrzyska Policja

Tagi: Tesla Policja