ZDrogi.pl > Na drogach > Potrącił rowerzystkę i zbiegł z miejsca wypadku. Znaleziono go martwego w garażu
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:57

Potrącił rowerzystkę i zbiegł z miejsca wypadku. Znaleziono go martwego w garażu

wypadek-potracil-rowerzystke
KPP Wyszków

Fatalny splot okoliczności w Somiance. W wypadku została potrącona rowerzystka, która trafiła z obrażeniami do szpitala. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, znaleziono go martwego w garażu.

Do wypadku z nietypowymi okolicznościami doszło w czwartek 24 czerwca koło godziny 10. Policję w Wyszkowie (woj. mazowieckie) powiadomiono o potrąceniu 75-letniej rowerzystki. Mieszkanka Somianki została uderzona przez samochód, a w związku z odniesionymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Gdy go namierzono, już nie żył

Na miejscu nie było jednak sprawcy zdarzenia, uznano więc, że zbiegł z miejsca wypadku. Następnie rozpoczęto poszukiwania. Jak podaje policja, akurat przez powiat wyszkowski przechodziła ulewa i wiał silny wiatr, co znacznie ograniczało widoczność i utrudniało namierzenie kierowcy.

W końcu funkcjonariusze natrafili na trop prawdopodobnego sprawcy. O spowodowanie wypadku podejrzewano mieszkańca Somianki, 84-letniego kierowcę auta marki Daewoo Lanos. Gdy jednak policja przyjechała do miejsca jego zamieszkania, okazało się, że mężczyzna nie żyje.

Śledczy zbadają okoliczności śmierci sprawcy wypadku

Jak ustaliła policja, kierowca miał doznać nagłego zatrzymania krążenia. Nieprzytomny leżał w garażu, znalazła go jego sąsiadka. Członkowie jego rodziny próbowali udzielić mu pomocy, ale niestety bezskutecznie, 84-latka nie udało się uratować. Prawdopodobnie doszło do tego kilka chwil po zderzeniu. Śledczy zdecydowali się wyjaśnić przyczyny jego śmierci.

Na miejsce zdarzenie przyjechał technik kryminalistyki, który przeprowadził oględziny zarówno miejsca wypadku z rowerzystką, jak i miejsca śmierci 84-latka. Przesłuchano również świadków, a ciało kierowcy zabezpieczono do sekcji. Lekarz, który stwierdził zgon, miał wykluczyć udział osób trzecich w śmierci 84-latka.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: KPP Wyszków

Tagi: Wypadek