ZDrogi.pl > Na drogach > Białystok. Policjantka na służbie rozbiła radiowozem trzy pojazdy na parkingu
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:57

Białystok. Policjantka na służbie rozbiła radiowozem trzy pojazdy na parkingu

Policjantka skasowała trzy pojazdy w trakcie służby. Dostała mandat
Policja.pl

Do zdarzenia doszło w Białymstoku. Policjanta w trakcie pełnienia służby uszkodziła trzy samochody znajdujące się na parkingu na osiedlu Antoniuk. Do incydentu doszło w ubiegły piątek, 18 czerwca.

Jeden z uszkodzonych pojazdów kompletnie nie nadaje się do jazdy. Funkcjonariuszka została ukarana mandatem i niewykluczone, że poniesie konsekwencje dyscyplinarne. Aktualnie trwają czynności, które mają na celu ustalić dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Jak podaje policja, funkcjonariuszka jechała na interwencję w sprawie dwóch awanturujących się kobiet przy ul. Tuwima. Mundurowa zdecydowała o przewiezieniu jednej z nich na izbę wytrzeźwień.

48-letnia zatrzymana zrelacjonowała, że w trakcie jazdy nagle poczuła szarpnięcie pasów. Okazało się, że policjantka wjechała w samochód stojący na parkingu, a ten - po przesunięciu się - uderzał w kolejne. Kobieta była w kajdankach i cieszy się, że inny policjant zapiął jej pasy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale w kilka minut na miejscu zdarzenia zaroiło się od „gapiów".

>

Poli

Jak powiedział w rozmowie z portalem poranny.pl jeden z właścicieli uszkodzonych aut - Mieszkam w pobliżu. Najpierw moją uwagę przyciągnęły sygnały świetlne stojącego pod sklepem radiowozu, a chwilę potem usłyszałem porządny huk i ponownie wyjrzałem przez okno. Zobaczyłem, że mój samochód jest obrócony o około 50 stopni i rozbity. Obok stał pojazd policyjny, więc szybko zbiegłem na dół.

Jeden z pojazdów nadaje się do kasacji

Właściciel volvo ocenił szkody. Pojazd miał uszkodzony przedni „pas”, w tym zderzak, błotniki, dwa reflektory, wgiętą maskę, niedomykające się przednie drzwi od strony kierowcy i przekrzywioną „poduszkę” silnika. Najprawdopodobniej koszt naprawy przewyższyłby wartość samochodu. Funkcjonariuszka kierująca radiowozem wykonując manewr omijania prawidłowo zaparkowanego pojazdu uderzyła w niego w wyniku czego nastąpił efekt domina, uszkadzając tym samym dwa inne pojazdy - poinformowała asp. Katarzyna Molska-Zarzecka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Badanie wykazało, że mundurowa była trzeźwa. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym. Aktualnie prowadzone są również czynności celem ustalenia odpowiedzialności dyscyplinarnej funkcjonariuszki. Nie ma jeszcze wyceny uszkodzeń radiowozu.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: myslenice.policja.gov.pl