ZDrogi.pl

Policja.pl

Białystok. Policjantka na służbie rozbiła radiowozem trzy pojazdy na parkingu

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Do zdarzenia doszło w Białymstoku. Policjanta w trakcie pełnienia służby uszkodziła trzy samochody znajdujące się na parkingu na osiedlu Antoniuk. Do incydentu doszło w ubiegły piątek, 18 czerwca.

Jeden z uszkodzonych pojazdów kompletnie nie nadaje się do jazdy. Funkcjonariuszka została ukarana mandatem i niewykluczone, że poniesie konsekwencje dyscyplinarne. Aktualnie trwają czynności, które mają na celu ustalić dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

Jak podaje policja, funkcjonariuszka jechała na interwencję w sprawie dwóch awanturujących się kobiet przy ul. Tuwima. Mundurowa zdecydowała o przewiezieniu jednej z nich na izbę wytrzeźwień.

48-letnia zatrzymana zrelacjonowała, że w trakcie jazdy nagle poczuła szarpnięcie pasów. Okazało się, że policjantka wjechała w samochód stojący na parkingu, a ten - po przesunięciu się - uderzał w kolejne. Kobieta była w kajdankach i cieszy się, że inny policjant zapiął jej pasy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale w kilka minut na miejscu zdarzenia zaroiło się od „gapiów".

undefined

Poli

Jak powiedział w rozmowie z portalem poranny.pl jeden z właścicieli uszkodzonych aut - Mieszkam w pobliżu. Najpierw moją uwagę przyciągnęły sygnały świetlne stojącego pod sklepem radiowozu, a chwilę potem usłyszałem porządny huk i ponownie wyjrzałem przez okno. Zobaczyłem, że mój samochód jest obrócony o około 50 stopni i rozbity. Obok stał pojazd policyjny, więc szybko zbiegłem na dół.

Jeden z pojazdów nadaje się do kasacji

Właściciel volvo ocenił szkody. Pojazd miał uszkodzony przedni „pas”, w tym zderzak, błotniki, dwa reflektory, wgiętą maskę, niedomykające się przednie drzwi od strony kierowcy i przekrzywioną „poduszkę” silnika. Najprawdopodobniej koszt naprawy przewyższyłby wartość samochodu. Funkcjonariuszka kierująca radiowozem wykonując manewr omijania prawidłowo zaparkowanego pojazdu uderzyła w niego w wyniku czego nastąpił efekt domina, uszkadzając tym samym dwa inne pojazdy - poinformowała asp. Katarzyna Molska-Zarzecka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Badanie wykazało, że mundurowa była trzeźwa. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym. Aktualnie prowadzone są również czynności celem ustalenia odpowiedzialności dyscyplinarnej funkcjonariuszki. Nie ma jeszcze wyceny uszkodzeń radiowozu.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: myslenice.policja.gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Na drogach

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko
Czytaj więcej >

Na drogach

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha
Czytaj więcej >

Na drogach

Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na S8. Policja zatrzymała sprawców. Mężczyźni byli nietrzeźwi
Czytaj więcej >

Na drogach

Poznaliśmy przyczynę śmierci 19-latki. Prokuratura podała wyniki sekcji.
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]