ZDrogi.pl > Na drogach > Starszy pan wymusił pierwszeństwo. Motocyklista nie mógł opanować nerwów - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:57

Starszy pan wymusił pierwszeństwo. Motocyklista nie mógł opanować nerwów - Wideo

motocyklista-atakuje-kierowce
youtube.com STOP CHAM

Motocyklista jechał ulicą Żwirki i Wigury w Warszawie. Nagle z zatoczki do zawracania, wyjechał mu przed drogę duży SUV Nissana. Motocyklista otrąbił kierowcę, po czym zatrzymał się, żeby udzielić mu wulgarnej reprymendy.

Na nagraniu widać, że motocyklista jechał dosyć szybko. To jednak czy za szybko, trudno stwierdzić, na tej ulicy jest ograniczenie do 70 km/h, więc może i jechał przepisowo. Niemniej, wina kierowcy nissana jest niewątpliwa, za co motocyklista chciał upomnieć sprawcę. Szkoda, że zrobił to w dosyć wulgarny sposób.

Motocyklista zsiadł, aby wytłumaczyć swoje racje kierowcy nissana

Kierujący jednośladem z widocznie z agresywną postawą wyszedł do kierowcy nissana. Następnie zaczął w nerwach tłumaczyć całą sytuację. O ile nerwy świeżo po zdarzeniu można zrozumieć, to dziwi fakt, że motocyklista mimo spokoju starszego mężczyzny ani trochę się nie uspokoił. Co chwilę rzucał wulgaryzmami i odgrażał się, że wszystko nagra i wrzuci do internetu (co zresztą zrobił).

Starszy pan nie zauważył, że motocyklista jechał drogą, co zresztą sam przyznał. Kierujący jednośladem nie reagował jednak na tłumaczenia i zamiast polubownie rozwiązać sprawę, zaczął straszyć, że zgłosi mężczyznę na policję.

Motocyklista zgłosił starszego pana na policję

Kierowca nissana kilkukrotnie przeprosił za błąd i cały czas zachowując spokój, próbował się jakoś w tej sprawie dogadać, ale motocyklista nie odpuszczał. Ostatecznie panowie się rozjechali, ale jak widać poniżej, film trafił do internetu, a zdarzenie zgłoszone na policję (o czym poinformowano w opisie nagrania).

Oczywiście w razie gdyby doszło do kolizji, to winny byłby kierowca nissana. Chyba że motocyklista jechałby z taką prędkością, która nie pozwoliłaby go zauważyć, to sąd mógłby wydać inny wyrok, ale i w takich sytuacjach wyroki nie zawsze są jednoznaczne. Niemniej, kierujący jednośladem pretensje miał słuszne, szkoda tylko, że swoim zachowaniem raczej nie przyczynił się do obniżenia agresji na drogach.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: youtube.com STOP CHAM

Tagi: Motocykl