ZDrogi.pl
Policja 19-osób bus

Mazowiecka Policja

Policja zatrzymała kierowcę, który przewoził 19 osób w 9-osobowym aucie

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja z Mławy zatrzymała busa marki Mercedes. Jak wykazano w dowodzie rejestracyjnym, pojazd miał miejsce dla dziewięciu osób. Tymczasem w środku jechało ich aż dziewiętnaście.

Policja zatrzymała busa z 19-osobami w środku

Policja w poniedziałkowy poranek (22 marca), prowadziła czynności na mławskich (woj. mazowieckie) drogach. Do kontroli zatrzymano busa mercedesa prowadzony przez 54-letniego obywatela Ukrainy.

Policjanci po sprawdzeniu auta zauważyli, że w środku jest aż 19 osób. Po sprawdzeniu dowodu rejestracyjnego ustalono, że autem mogło jechać łącznie 8 pasażerów plus kierowca. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

To zgadzało się z liczbą miejsc zamontowanych fabrycznie w mercedesie, ale niekoniecznie z ilością osób na "pace" dostawczaka. Nadprogramowi pasażerowi jechali stojąc, a jeden z nich siedział na dostawionym krzesełku.

Pojazd przewoził robotników do miejsca pracy. Jednak niezależnie od celu podróży, kierowca miał obowiązek przewozić pasażerów w bezpiecznych warunkach. W tym wypadku ich niestety zabrakło.

Policja wystawiła mandat i skierowała wniosek do sanepidu

Policjanci zatrzymali kierującemu busem prawo jazdy. Ponadto został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. To jednak niejedyne konsekwencje, jakie poniesie mężczyzna.

Funkcjonariusze mławskiej policji skierowali także sprawę o ukaranie do sanepidu. Kierowca pojazdu dostawczego zlekceważył przepisy pandemiczne. Fakt, że wszyscy pasażerowie byli w maseczkach wiele nie zmieniał.

Warto przypomnieć, że zgodnie z obecnymi obostrzeniami pandemicznymi, pojazdy przeznaczone do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, mogą przewozić nie więcej niż 4 osoby.

Przepis uderza głównie firmy, m.in. budowlane, które aby zachować reżim epidemiczny, muszą wysyłać pracowników dwoma autami. Choć w przypadku busa z Mławy, kierowcy najwyraźniej nie przeszkadzały ani obostrzenia, ani podstawowe przepisy bezpieczeństwa.

A co z wielodzietnymi rodzinami? Pod tym względem problemu nie ma, bo te obostrzenia nie obejmują osób ze sobą spokrewnionych.

Abstrahując jednak od sytuacji rodzin i niebezpiecznego zachowania kierowcy busa, te przepisy są zwyczajnie absurdalne. Jeśli ekipa budowlana, zamiast jechać w 8 osób, musi jechać dwoma autami, to i tak na miejscu będą pracować razem. Więc jeśli ktoś jest zarażony, to i tak zarazi swoich kolegów z pracy.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >