ZDrogi.pl
Pościg za hondą

Policja Warmińsko-Mazurska

Ścigany liczył, że policja nie znajdzie go pod samochodem - Wideo

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Pościg policji z Nidzicy i Mławy zakończył szalony rajd niebezpiecznego pirata drogowego. Gdy ścigany nie miał szans, próbował ucieczki pieszej, ukrył się przed funkcjonariuszami pod innym autem. Policjanci jendak nie dali się nabrać.

Pościg przez dwa województwa. Ścigany nie zamierzał odpuścić

Do pościgu doszło w sobotę 20 marca koło na terenie dwóch województw. Pirat drogowy nie zatrzymał się do kontroli w miejscowości Uniszki Zawadzkie na terenie powiatu mławskiego (woj. mazowieckie). Sprawca został zatrzymany dopiero w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie).

Nie znamy dokładnego przebiegu i trasy pościgu, możemy jednak na podstawie mapy oszacować, ile sprawca uciekał policji. Od Uniszek Zawadzkich do Nidzicy są aż 23 km drogi, więc pirat drogowy musiał długo nie dawać za wygraną.

Do pościgu prowadzonego przez KPP w Mławie, dołączyli funkcjonariusze z KPP w Nidzicy. W końcu udało się zatrzymać uciekiniera na ulicy w samym centrum mazurskiego miasta.

Ścigany zostal zablokowany przez inny radiowóz, w efekcie odcięto mu wszystkie drogi ucieczki. Kierowca jednak się nie poddawał i próbował uciekać pieszo, a potem schować się pod innym samochodem.

Policjanci nie nadali się nabrać na tak tanią sztuczkę i szybko zatrzymali kierowcę. Sprawcą pościgu okazał się 32-letni mężczyzna, uciekał przed funkcjonariuszami autem marki Hondą Accord, modelem VII generacji.

Pościg będzie go sporo kosztował. Odpowie m.in. za ucieczkę i wykroczenia

W trakcie ucieczki 32-latek zaliczył szereg poważnych wykroczeń drogowych. Oczywiście wszystkie zostały nagrane przez policyjny wideorejestrator.

Policjanci wyliczają 32-latkowi wyprzedzanie na przejeździe kolejowym, na przejściu dla pieszych, skrzyżowaniu, linii podwójnej ciągłej. Ponadto uciekinier jechał z prędkością większą niż 100 km/h w terenie zabudowanym.

 - Jego zachowanie na drodze było ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego - skwitowano w komunikacie warmińsko-mazurskiej policji.

Po sprawdzeniu tożsamości 32-latka okazało się, że ma już na koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami. To oczywiście oznacza, że jego i tak nie najlepsza sytuacja, znacznie się pogorszyła.

32-latek odpowie za swoją szaleńczą jazdę przed sądem. Warto przypomnieć, że nie zatrzymanie się do kontroli jest traktowane jak przestępstwo.

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >