ZDrogi.pl > Na drogach > 93-letni motorowerzysta uderzył w naczepę TIR-a. Zginął na miejscu
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:59

93-letni motorowerzysta uderzył w naczepę TIR-a. Zginął na miejscu

KPP Jarosław
KPP Jarosław

Policjanci z Komendy Powiatowej w Jarosławiu ustalają dokładne okoliczności przerażającego wypadku, do którego doszło w jednej z podkarpackich miejscowości. W wyniku zderzenia skutera oraz ciężarówki zginął 93-letni motorowerzysta.

Chwila nieuwagi, czy też brak odpowiedniego skupienia mogą mieć potworne konsekwencje. Niestety, ale w bardzo smutny sposób obrazuje to incydent, do którego doszło na Podkarpaciu.

Miał on miejsce w czwartek 15 lipca w miejscowości Pruchnik w powiecie jarosławskim. Około godziny 7.30 na ulicy ks. Br. Markiewicza doszło do zdarzenia z udziałem skutera oraz samochodu ciężarowego.

>

Wstępne ustalenia miejscowej policji wskazują, że 93-letni mężczyzna kierujący skuterem nie zachował szczególnej ostrożności i podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy ciężarowego DAF-a. Finalnie z impetem uderzył w naczepę TIR-a.

Niestety, ale mimo ogromnego wysiłku ekipy medycznej, życia seniora nie udało się uratować. 93-latek zginął na miejscu. S

Wiadomo, że w momencie zdarzenia, kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.

Tamtejsza droga powiatowa była zablokowana przez kilka godzin. Miejscowi mundurowi będą ustalać dokładne okoliczności, jak i przyczyny tego koszmarnego wypadku. Ich pracę będzie nadzorować prokurator.

Policja apeluje do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności. Podkreślają, że bezpieczna przepisowa jazda skutecznie redukuje ryzyko groźnych incydentów na publicznych trasach.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl