Mazda CX-5 z napędem na tył
Źródło: Carscoops

Mazda uderza w Premium. CX-5 nowej generacji otrzyma napęd na tył i rzędową szóstkę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
2 Grudnia 2020

Mazda coraz śmielej atakuje segment premium, w którym dominują Niemcy z Mercedesa, Audi i BMW. Jaką broń wybrali Japończycy do walki o klientów? Przede wszystkim rzędowe sześciocylindrowe silniki oraz napęd na tył.

Mazda CX-5 nowej generacji podobno ma namieszać na rynku pojazdów premium.

Kompaktowy SUV marki zadebiutuje z nową platformą i nowymi silnikami. Według raportu japońskiej sieci Best Car Web, nowa Mazda CX-5 będzie podobno celować w takie modele jak Mercedes-Benz GLC i BMW X3. Pomóc ma w tym nowa platforma z napędem na tylne koła - CX-5 podzieli ją z Mazdą 6 nowej generacji.

Dzięki nowej płycie podłogowej SUV mógł być oferowany z dwoma wariantami nowego rzędowego silnika 6 opracowywanego w całości przez Mazdę. Mamy nadzieję, że Japończycy będą kontynuować dobrą passę w projektowaniu nadwozi - BMW mogłoby brać z nich przykład.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Mazda CX-5 aktualnej generacji

Mazda uderza w segment premium

Pierwszym wariantem może być 3-litrowa jednostka, wykorzystującą technologię Mazdy SkyActiv-X, wspomagana 48-woltowym systemem łagodnej hybrydy, podczas gdy drugi wariant może być 3,3-litrowym silnikiem wysokoprężnym.

Krążyły plotki, że CX-5 nowej generacji możne zostać przemianowane na CX-50. Jednak ten najnowszy raport Spyder7 sugeruje, że CX-50 może zostać wprowadzony jako wariant coupé CX-5 i wypełni lukę poniżej flagowego CX-9, skutecznie wypełniając pozostawioną pustkę po starym CX-7.

Nie ma wątpliwości, że nowe sześciocylindrowe silniki rzędowe Mazdy odegrają znaczącą rolę w jej próbach zdobycia pozycji w segmencie zdominowanym przez Niemców. W wersji benzynowej spekuluje się, że rzędowa szóstka o pojemności 3 litrów może generować ponad 350 KM, a dodanie elektrycznego silnika może sprawić, że osiągi będą jeszcze lepsze.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł