Wypadek Dagestan
Źródło: rusdtp.ru

Nielegalny wyścig zakończył się czołowym zderzeniem przy 200 km/h - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie Dagestanu dosłownie mrozi krew w żyłach. Tamtejsi mieszkańcy postanowili zorganizować nielegalny wyścig. Nadmierna prędkość oraz czołowe zderzenie kilku samochodów doprowadziły do śmierci kilku osób.

Wypadek przy 200 km/h. Doszło do czołowego zderzenia kilku samochodów.

Niesamowity dramat rozegrał się pod koniec lipca ubiegłego roku we wsi Endiriej na terenie Dagestanu. Nieodpowiedzialne zachowanie dwóch kierowców spowodowało makabryczny wypadek.

Doszło do nielegalnego wyścigu dwóch tuningowanych Ład 2112 oraz 2110. Mężczyźni jechali z prędkością dochodzącą do 200 km/h stwarzając poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

46-latek prowadzący popularną „dwunastkę” w pewnym momencie stracił kontrolę na kierowanym przez siebie pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas i z wielką siłą wbił się w osobową Ładą Priorę.

Impet uderzenia przy tak wielkiej prędkości doprowadził do tragedii. Spowodował również, że Priora uderzyła w jadącą za nią Kię Rio. Dodatkowo w uszkodzone pojazdy wjechał drugi z nieodpowiedzialnych rajdowców.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Niestety, ale jak można się domyślać, to zdarzenie zebrało śmiertelne żniwo. Żadnych szans na przeżycie nie miał 25-letni kierowca Priory oraz jego 29-letni pasażer. Również i 46-letni amator mocnych wrażeń, a także jego 50-letni pilot zginęli na miejscu. Niestety, ale pomimo ogromnych wysiłków lekarzy, życia jednego z poszkodowanych nie udało się uratować, przez co bilans tego zdarzenia wzrósł do 5 ofiar.

Wypadek Dagestan

fot. rusdtp.ru

Pozostałe osoby, które brały udział w tym koszmarnym incydencie, z różnymi obrażeniami trafiły do lokalnych placówek medycznych.

Poniższe nagranie idealnie obrazuje skalę zdarzenia oraz może być wykorzystane jako skuteczny straszak, dla wszystkich, którzy biorą udział w podobnych wyścigach. Warto pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Podczas jazdy bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Wypadek Dagestan

fot. rusdtp.ru

Warto podkreślić, że w naszym kraju, wyścigi są nielegalne i podlegają karze. W tej kwestii bardzo surowe prawo obowiązuje za naszą zachodnią granicą, a mianowicie w Niemczech.

Pewien młody kierowca ściągając się z innym kierującym spowodował poważny wypadek, którego ofiarą padła 43-letnia kobieta. Tamtejszy sąd potraktował sprawę bardzo poważnie i wydał zaskakujący wyrok dożywocia, traktując pirata drogowego jak mordercę.

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło na ulicy miast Moers, gdzie młodzi kierowcy regularnie urządzali sobie nielegalne wyścigi. Jeden z nich uderzył w auto prowadzone przez 43-letnią kobietę, która pomimo wysiłków lekarzy zmarła kilka dni później. Biegli oszacowali, że 22-letni kierowca jechał z prędkością ok. 170 km/h. To wystarczyło, by kierujący otrzymał bardzo wysoki wyrok.

Niestety, ale podobne sytuacje są bardzo częstym obrazkiem publicznych ulic. Jeden błąd oraz nierozsądna decyzja mogą doprowadzić do potwornego zdarzenia. Idealnie obrazuje to poniższe nagranie, które jest przeznaczone dla osób o mocnych nerwach.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł