Policja zatrzymała 17-latka, który prowadził Volkswagena Golfa
Źródło: Materiały Policyjne

17-latek w Golfie staranował radiowóz. Był pod wpływem środków odurzających

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Stycznia 2021

Policja zatrzymała 17-latka, który prowadził pojazd będąc pod wpływem narkotyków. W trakcie ucieczki nastolatek staranował jeden z radiowozów i doprowadził do kolizji z naczepą ciągnika siodłowego. W wyniku wypadku ucierpiała pasażerka prowadzonego przez niego Golfa.

Jeszcze nie osiągnął wieku, w którym może zrobić prawo jazdy, a już może otrzymać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

To i tak pewnie najmniej dotkliwa spośród kar, które mogą spotkać 17-latka. Młody kierujący był po narkotykach i próbował uciec przed policją. W trakcie pościgu narobił niemałych szkód.

Wszystko zaczęło się na jednej z dróg w powiecie lwóweckim, gdy niedaleko Lwówka Śląskiego, policjanci zauważyli Volkswagena Golfa III prowadzonego przez młodego kierowcę.

Policja wezwała kierowcę do zatrzymania pojazdu, ale ten podjął próbę ucieczki

Do pościgu dołączył kolejny patrol policji oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy. Pogoń za 17-latkiem zakończyła się po kilku kilometrach, gdy Volkswagen wjechał na stację paliw.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Nastolatek staranował nieoznakowany radiowóz i uderzył w naczepę ciągnika siodłowego. Następnie opuścił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Szybko jednak został ujęty.

Policja ujawniła, że zarówno 17-latek siedzący za kierownicą, jak i pasażer mają przy sobie środki odurzające

Młodego kierowcę poddano testowi, który wykazał w jego organizmie obecność narkotyków. Od mężczyzny pobrano krew, aby poprzez badanie laboratoryjne potwierdzić wynik testu i określić rodzaj substancji, jaką wcześniej zażył 17-latek.

W aucie, poza dwójką 17-latków, była również 20-letnia kobieta, która wskutek kolizji z radiowozem i naczepą musiała być hospitalizowana.

17-letni kierowca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Jego rówieśnik odpowie za posiadanie narkotyków.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł