Volkswagen Golf znika z rynku
Źródło: Materiały Prasowe

Zaskakująca decyzja Volkswagena. Dni Golfa są już policzone

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Stycznia 2021

Volkswagen Golf powoli znika z rynku, aby zrobić miejsce na elektrycznego ID.3? Jakiś czas temu Wolfsburg zapowiadał, że elektryk ma powtórzyć sukces poprzednika i stać się Golfem XXI w.

Nikt nie ma wątpliwości, że przyszłość należy do aut elektrycznych. Choć nie wszyscy klienci „dojrzali” do samochodów na prąd, to producenci powoli nas przygotowują do tego, że wkrótce nie będziemy mieli zbytnio wyboru i większość (o ile nie wszystkie) aut dostępnych na rynku zasilana będzie z gniazdka.

Ponadto rosnąca popularność SUV-ów i crossoverów sukcesywnie eliminuje z rynku tradycyjne modele. Jakiś czas temu padła szokująca wiadomość o rezygnacji z Passata w nadwoziu sedan. Teraz przyszedł jeszcze mocniejszy cios.

Z amerykańskiego rynku, po 47-latach, znika Volkswagen Golf!

Volkswagen wycofuje ze swojej amerykańskiej oferty Golfa, choć model oferowany był tam od samego początku istnienia.

W USA oferowana jest siódma generacja modelu - producent prawdopodobnie podjął decyzję o wycofaniu Golfa już wcześniej, dlatego ósma odsłona nie była przygotowywana do amerykańskich warunków.

Powody wycofania z USA Golfa nie zostały podane do wiadomości, ale można przypuszczać, że model nie sprzedawał się najlepiej i władze koncerny postanowiły zrobić miejsce dla elektrycznego ID.3.

Na razie nie musimy się raczej obawiać kompletnego wycofania Golfa z produkcji. Model ten prawdopodobnie pozostanie w ofercie tak długo, jak Volkswagen oferować będzie auta spalinowe.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Nie tak dawno gruchnęła wieść o wycofaniu ze sprzedaży Volkswagena Passata. Prawdopodobnie podobny scenariusz spotka kompatkowego VW.

Volkswagen Passat musiał uznać wyższość Skody Superb?

Na razie cięcia gamy modelowej dotyczyć mają „Pastucha” w sedanie - kombi, lub jak mówią w Wolfsburgu Variant, pozostanie na rynku. Pożegnać mamy również Arteona.

Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość o wycofaniu z amerykańskiego rynku Volkswagena Passata. Tamtejsi klienci upodobali sobie rodzime i azjatyckie auta - w dodatku rynek sedanów drastycznie się kurczy. Stąd ta decyzja.

Niedługo później pojawiły się kolejne informacje dotyczące przeniesienia produkcji skody Superb z czeskiej fabryki w Kvasinach do Bratysławy, gdzie produkowany jest Passat - ten ruch oznaczać może, że w przyszłości modele te będą znacznie bardziej spokrewnione.

Czy zatem Skoda Superb w wersji kombi zniknie z rynku, aby nie zagrażać Variantowi?

Pożegnanie z Passatem w sedanie nastąpi w 2023 r., kiedy produkcja siostrzanego modelu Skody Superb, zostanie przeniesiona do Bratysławy. Nowy raport Automotive News Europe sugeruje, że VW zdecydował się zaprzestać sprzedaży sedana Passata w Europie, po podobnej decyzji podjętej w przypadku amerykańskiego modelu składanego w Chattanooga.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł