ZDrogi.pl
Policja trzykrotny uciekinier

Lubuska Policja

Trzy razy uciekał policji i dwa razy rozbijał auta

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja z powiatu żagańskiego (woj. lubuskie) miała spory problem z 33-letnim kierowcą. Za każdym razem, gdy próbowano go zatrzymać, podejmować się ucieczki. Uciekał aż trzy razy w miesiącu, a do tego dwukrotnie kończył pościg kolizją.

Policja złapała wielokrotnego uciekiniera

Policja czasami trafi na wyjątkowo uparte osoby, które notorycznie łamią przepisy. Jednak do naprawdę rzadkich przypadków należy zaliczyć notorycznych uciekinierów, takich jak ten 33-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego.

Wszystkie próby zatrzymania mężczyzny kończyły się ucieczką. W przeciągu miesiąca sprawca uciekał trzy razy, 16 i 19 lutego oraz 8 marca.

- Policjanci za każdym razem wydawali sygnały dźwiękowe i świetlne w celu zatrzymania pojazdu, jednak mężczyzna lekceważył polecenia funkcjonariuszy i kontynuował jazdę - czytamy na stronie lubuskiej policji.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

33-latek tłumaczył, że obawiał się, konfiskaty policji w razie zatrzymania. Trudno stwierdzić czy to wymyślona na poczekaniu wymówka, czy faktyczna obawa, ale policja takich uprawnień nie posiada (chyba, że auto było np. kradzione).

Policja mu aut nie skonfiskowała. Zamiast tego, sam je rozbił

Jak na ironię, mieszkaniec powiatu żagańskiego rozbił dwa swoje auta w trakcie ucieczek. Jednym wpadł w poślizg po którym uderzył w hydrant i ogrodzenie posesji.

W drugim zdarzeniu uderzył w policyjny radiowóz. Jedno z rozbitych aut 33-latka to mercedes klasy A, a drugie to prawdopodobnie nissan sunny N14 (trudno rozpoznać ze zdjęcia) w nocy.

Wychodzi więc na to, że jego obawy się spełniły, bo stracił auta. Tylko że samemu je rozbił. Prawdopodobnie gdyby zatrzymał się do kontroli, nie poniósłby poważnych konsekwencji, bo policja nic nie wspomina o tym, jakoby 33-latek kierował pijany.

Mieszkaniec powiatu żagańskiego będzie teraz odpowiadał przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli. Na czas sprawy, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 2-miesięcznego aresztu.

Przestępstwo, które popełnił 33-latek określone jest w artykule 178b Kodeksu Karnego. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestawienie się policyjnej kontroli nie jest więc dobrym pomysłem, nawet jeśli mamy coś na sumieniu. Próbując ucieczki, tylko pogarszamy swoją sytuację, a szanse na wymknięcie się sa naprawdę niewielkie. Zresztą nawet jeśli ktoś ucieknie, prędzej czy później zostanie namierzony.

Źródło: Lubuska Policja

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >