Policja zatrzymała kierowcę, który chciał przejechać pieszych
Źródło: Materiały Policyjne

Chciał potrącić dwie osoby. 45-latek zatrzymany przez policję

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Stycznia 2021

Policja zatrzymała kierowcę, który usiłować potrącić dwie osoby znajdujące się na chodniku. Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Do zdarzenia doszło 29 grudnia na ulicy Pogonowskiego w Łodzi.

45-letni mieszkaniec Łodzi, który 29 grudnia 2020 roku usiłował potrącić dwie osoby idące chodnikiem, usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa.

Mężczyźnie może grozić kara dożywotniego więzienia. Został aresztowany - poinformowała w czwartek PAP Katarzyna Zdanowska z łódzkiej policji.

Policja sama dotarła do niedoszłych ofiar. Mężczyzna i kobieta nie zgłosili zawiadomienia

29 grudnia 2020 roku, łódzka policja została poinformowana o samochodzie marki Ford stojącym na chodniku przy ul. Pogonowskiego. Auto unieruchomione zostało po najechaniu na metalowe słupki, które odgradzają chodnik od jezdni.

Funkcjonariusze z łódzkiej drogówki wraz z policjantami z IV komisariatu zajęli się wyjaśnieniem okoliczności, w jakich pojazd znalazł się na części ulicy wydzielonej dla pieszych oraz ustaleniem danych właściciela i użytkownika auta.

Masz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiMasz prawo jazdy kategorii B? Zyskasz nowe uprawnienia, ale musisz spełnić dwa warunkiCzytaj dalej

Zobacz także: Poprosił policjantów o podwózkę, choć był poszukiwany. Zawieźli go na komisariat

Policja zatrzymała kierowcę, który chciał przejechać pieszych

Policja początkowo zakładała, że doszło do kolizji drogowej

W rozwikłaniu zagadki pomogło zabezpieczone przez policjantów nagranie zarejestrowane przez pobliski monitoring.

Po weryfikacji nagrania okazało się, że zdarzenie miało dużo groźniejszy przebieg, niż pierwotnie zakładano. Uznano, że nie można zakwalifikować go jako kolizję drogową, ponieważ widać na nim jak kierujący Fordem, jadąc po chodniku, usiłuje wjechać w dwie osoby - kobietę i mężczyznę.

„Na szczęście sprawca nie osiągnął celu, ponieważ auto utraciło początkową prędkość podczas uderzania w kolejne słupki, za którymi schowali się pokrzywdzeni. Kobieta nie odniosła obrażeń, natomiast jej towarzysz doznał urazów, które nie zagrażały jego życiu” - informuje Zdanowska.

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Został aresztowany i grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł