Policja zatrzymała pijanego 17-latka na motorowerze. Wiózł poszukiwanego 24-latka
Źródło: Policja.pl

Policja zatrzymała dwie osoby na motorowerze. Kierowca był pijany, pasażer poszukiwany

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Lutego 2021

Policja z Odolanowa prowadziła rutynowe czynności, gdy dostrzegła motorower, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Ze względu na styl jazdy, który sugerował, że kierowca może być pijany, funkcjonariusze postanowili ich zatrzymać.

Policjanci z Odolanowa zatrzymali do kontroli drogowej dwójkę młodych mężczyzn podróżujących motorowerem. W trakcie rutynowych czynności okazało się, że 17-latek prowadzący jednoślad jest... pijany.

Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów, którzy wytypowali motorowerzystę do kontroli ze względu na „styl jazdy, który wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy".

Policja zatrzymała pijanego kierującego. Nie miał wymaganych uprawnień

Podczas kontroli, że 24-letni pasażer 17-latka zeskoczył z motoroweru i zaczął uciekać. Dogonił go jeden z policjantów. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany.

Mężczyzn doprowadzono do radiowozu i wylegitymowano. Okazało się, że 24-letni pasażer jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego i karany był m.in. za kradzieże i uszkodzenia mienia.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Na jaw wyszło również, że pijany 17-latek nie miał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Przy okazji warto wspomnieć, że warunki drogowe są dalekie od idealnych - szczególnie jeśli podróżujemy jednośladem.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności. Warunki na drogach są ciężkie

W poniedziałek 8 lutego 2021 strefa okresami silnych opadów śniegu będzie się stopniowo przemieszczać z południa na północ kraju. Miejscami, głównie na wschodzie i w centrum kraju, spadnie do około 15 cm śniegu.

"Silnym opadom towarzyszyć będzie dość silny i porywisty wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Na południu i południowym wschodzie opady śniegu przejdą w opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź" - mogliśmy przeczytać w komunikacie IMiGW.

-"Warunki na drogach będą bardzo złe. Niemal w całym kraju mroźno: od -12°C na północnym wschodzie do -7°C na południowym zachodzie, jedynie na krańcach południowo-wschodnich i południowych cieplej, miejscami nieco powyżej 0°C. Porywisty wiatr sprawi, że odczuwalna temperatura powietrza będzie jeszcze sporo niższa" - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł