ZDrogi.pl > Aktualności > Podszyła się za koleżankę na egzaminie na prawo jazdy. Teraz grozi jej surowa kara
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Podszyła się za koleżankę na egzaminie na prawo jazdy. Teraz grozi jej surowa kara

Prawo Jazdy
Pixabay

Chciała zdać egzamin na prawo jazdy za swoją koleżankę. Obie wpadły w poważne tarapaty. 

Prawo jazdy to dokument, który jest niezbędny dla każdego kierowcy. Oczywiście jego otrzymanie jest uwarukowane zarówno egzaminem teoretycznym, jak i praktycznym. Jak się okazuje, niektóre osoby chcą iść drogą na skróty, by uzyskać upragnione uprawnienia. 

 Do bardzo interesującej sytuacji doszło w Białymstoku. 26-letnia kobieta zdecydowała się zastąpić swoją koleżankę na egzaminie teoretycznym. Jak się okazało, była to bardzo głupia decyzja, która będzie ją słono kosztować.

Białostocka policja otrzymała bardzo nietypowe, a zarazem niepokojące zgłoszenie. Egzaminator miejscowego WORD-u poinformował, że jedna z kursantek, przystępująca do egzaminu teoretycznego podaje się za kogoś innego.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Podczas trwającego testu, mężczyzna zaobserwował, że jedna z kobiet wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciu. Bez chwili wahania zadzwonił na policję. 

Wcześniej, poprosił podejrzaną o zdjęcie maseczki, w celu porównania jej ze zdjęciem z paszportu. Egzaminatora nie zmyliły ten sam kolor włosów, a także ta sama fryzura. 

Gdy mundurowi przybyli na miejsce, szybko ustalili prawdziwą tożsamość kobiety. Jak się później okazało, 26-letnia podejrzana chciała zdać egzamin za swoją koleżankę. Kobieta była przekonana, że mając paszport kandydatki, jak i założoną maseczkę, uda się jej oszukać egzaminatora.

Wiadomo, że 26-latka usłyszała zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przy posłużeniu się dokumentem należącym do innej osoby. Jej 36-letnia przyjaciółka odpowie za próbę wyłudzenia  poświadczenia nieprawdy oraz zbycia dokumentu tożsamości.

Grozi im surowa kara, nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Białystok

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane