Podlasie śmiertelny wypadek
Źródło: Facebook.com OSP KSRG Mały Płock

Wpadł w poślizg i wylądował pod ciężarówką. Nie żyją dwie osoby

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
26 Stycznia 2021

Na Podlasiu wieczorem 25 stycznia doszło do śmiertelnego wypadku. Kierowca Volkswagena Passata stracił panowanie nad autem i wpadł pod ciężarówkę. Zginął na miejscu, razem z pasażerką.

Podlasie: niebezpieczny wypadek

Podlasie będzie musiało dodać kolejny śmiertelny wypadek do swoich statystyk. Do zdarzenia doszła pomiędzy Rogienicami Wielkimi a Małym Płockiem na drodze krajowej nr 63.

Jak w rozmowie z Faktem, przekazał zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zgłoszenie dotarło do służb koło godziny 18.50. Na miejsce przyjechały także cztery zastępy straży i Zespół Ratownictwa Medycznego.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący volkswagenem, jadąc od strony Rogienic Wielkich, wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku pojazdem ciężarowym - informowała policja.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Zginęły dwie osoby, 34-letni kierowca Volkswagena Passata i jego 30-letnia pasażerka. Kierowca ciężarówki nie został ranny, wiadomo również, że był trzeźwy.

Jak można wywnioskować po zdjęciu, z uderzonej osobówki niewiele zostało. Nawet przy przepisowych prędkościach, zderzenie z rozpędzoną ciężarówką, nie pozostawia wielu szans na przeżycie.

Przez dłuższy czas droga była zablokowana, kierowców kierowano na objazdy. W akcji udział brały dwa zastępy JRG Kolno, dwa zastępy OPS Mały Płock, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa radiowozy policyjne.

Na Podlasiu drogi są oblodzone, podobnie jak w większości kraju. Policja przestrzega kierowców

Ostatnio nie brakuje komunikatów IMGW ostrzegających przed trudnymi warunkami pogodowymi na drodze. W związku z tym powinniśmy zachować wyjątkową ostrożność i zdjąć nogę z gazu.

Kolneńska policja apeluje do kierowców, że w takich warunkach manewry wyprzedzania, czy wymijania mogą być skrajnie niebezpieczne. Dlatego powinniśmy uważnie przemyśleć każdy nasz ruch na drodze.

- Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a także dostosowywać prędkość do swoich umiejętności i warunków panujących na drodze - ostrzega kolneńska policja.

Problemem na drogach jest nie tylko ich oblodzenie, ale choćby ograniczona widoczność spowodowana opadami śniegu, czy mgłą. O wypadek w takich warunkach nietrudno.

Źródło: Fakt

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł