ZDrogi.pl > Na drogach > Pijany kierowca spowodował kolizję. Miał 3 promile, przewoził dziecko
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:41

Pijany kierowca spowodował kolizję. Miał 3 promile, przewoził dziecko

pijany-kierowca-przewozil-dziecko
Pomorska Policja

Pijany kierowca spowodował niegroźną kolizję, dzięki której wpadł w ręce służb. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu i przewoził 14-letnie dziecko. Całe szczęście, że nie skończyło się to poważnym wypadkiem.

Pijany kierowca wjechał 15 kwietnia w barierę energochłonną na Obwodnicy Trójmiasta na wysokości węzła Szadółki. Policjanci koło godziny 21 otrzymali zgłoszenie od świadków i straży miejskiej. Na miejsce wysłano policyjny patrol.

Pijany kierowca spowodował kolizję

Citroen, który zderzył się z barierami, nie był jedynym uszkodzonym pojazdem w kolizji. W efekcie zdarzenia, z auta pijanego kierowcy wypadła chłodnica, która uderzyła jadącego prawym pasem hyundaia. Według wstępnych ustaleń kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków i stracił panowanie nad autem.

Po zbadaniu alkomatem 38-latka okazało się, że miał aż 3 promile alkoholu. To dosyć poważny stan upojenia, warto zaznaczyć, że 4 promile są uznawane za dawkę śmiertelną, a człowiek ma zaburzenia równowagi już po przekroczeniu dwóch promili. Ponadto pijany kierowca nie miał uprawnień do kierowania.

Jakby tego było mało, 38-latkowi nie przeszkadzało, aby w takim stanie przewozić 14-letniego pasażera. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pijanemu kierowcy teraz grożą poważne konsekwencje. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pijany kierowca poniesie konsekwencje swoich czynów

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień, 38-latkowi grozi pozbawienie wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. W tym wypadku pijany kierowca nie może liczyć na ulgowe traktowanie, bo podobne kary grożą za jazdę bez uprawnień, czy spowodowanie kolizji prowadząc pod wpływem.

Policja po raz kolejny przypomina, że osoba kierująca pojazdem mechanicznym musi mieć odpowiednią sprawność psychofizyczną i psychomotoryczną. Osoby pod wpływem alkoholu, czy narkotyków mają znacznie obniżone powyższe sprawności, co stwarza ogromne zagrożenie na drodze.

Źródło: Pomorska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane