ZDrogi.pl
Mężczyzna udawał na Instagramie młodą Azjatkę

zDrogi.pl

50-letni mężczyzna udawał 20-letnią motocyklistkę. Zdobył ogromną popularność

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

50-letni mężczyzna nie był zadowolony ze swojej popularności na Instagramie. Postanowił sobie trochę "pomóc" przeistaczając się w seksowną motocyklistkę. Efekty przerosły jego najśmielsze oczekiwania... choć ostatecznie musiał zdradzić prawdę.

Gdy na świat przyszła technologia deepfake wiele osób ostrzegało przed tym, jak niebezpieczna może się okazać. Dzięki niej możemy w internecie podszyć się pod niemal każdą osobę.

Technologia ta pozwala na zdjęcia i filmy z naszym udziałem nałożyć dowolną twarz, np. polityka lub celebryty. Oszustwo będzie tym lepsze, im bardziej nasz prawdziwy wygląd przypomina wygląd naśladowanej osoby. Na Instagramie ogromną popularność zyskał mężczyzna, który dzięki technologii deepfake udaje... Toma Cruisa.

Jako przykład publikujemy poniżej zdjęcie tego, jak wiarygodny jest w swojej roli, zamieszczamy zdjęcie przed i po użyciu aplikacji. Wygląda jak Tom Cruise, prawda?

Mężczyzna jednak nie ukrywa tego, że Tomem Cruisem nie jest. Bawi się po prostu technologią i tym, że jest całkiem podobny do aktora

Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w przypadku pewnego 50-letniego Japończyka. Mężczyzna jest wielkim fanem motocykli i od dawna prowadzi swój profil na Instagramie. Wielokrotnie jednak podkreślał, że jego zdjęcia bardzo rzadko zyskiwały więcej niż kilkanaście polubień.

Mężczyzna o przezwisku Zonggu postanowił przetestować pewne „rozwiązanie” swojego problemu i postanowił wykorzystać technologię deepfake, aby... przeobrazić się w młodą kobietę. Jego konto na Twitterze, na którym udaje młodą Azjatkę, ma już 26 tysięcy obserwujących. "Motocyklistka" cieszy się więc ogromną popularnością.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Mężczyzna ostatecznie musiał przyznać się do oszustwa

Nowe konto z atrakcyjną motocyklistką w roli głównej zyskało ogromną popularność. Pod każdym zdjęciem pojawiały się lawiny komentarzy i polubień.

Najnowocześniejszym algorytmom wystarczy zaledwie jedno zdjęcia i 5-sekundowa próbka głosu, aby móc przeobrazić nas w niemal idealną kopię dowolnej osoby.

Zonggu wykorzystał aplikację FaceApp i Refacce, aby stać się młodą Azjatką. Bardzo długo udawało mu się ukrywać prawdę, choć liczni obserwujący zauważali pewne „nieścisłości". Niepasujące do wyglądu kobiety odbicia, czy męskie dłonie, zmusiły oszusta do ujawnienia prawdy. Co ciekawe... wielu obserwujących miało to w poważaniu i wciąż obserwuje jego konto.

Zonggu postanowił jednak wyjawić prawdę. Ku jego zaskoczeniu, nie wpłynęło to znacząco na liczbę „obserwujących”, którzy dobrze przyjęli zaskakujące wiadomości. Duży rozgłos przyniósł mężczyźnie nawet dodatkowe korzyści. Aktualnie Zonggu nadal publikuje posty, udając młodą Azjatkę - choć wszyscy wiedzą, że nią nie jest.

Źródło: Interia.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >