ZDrogi.pl > Aktualności > Młoda kobieta wjechała w nastolatków na przejściu dla pieszych. Grozi jej surowa kara
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:39

Młoda kobieta wjechała w nastolatków na przejściu dla pieszych. Grozi jej surowa kara

Wypadek Żory
KMP Żory

Wypadek na przejściu dla pieszych. 28-letnia kobieta potrąciła dwójkę nastolatków. 

Brak odpowiedniego skupienia, a także rozwagi podczas jazdy samochodem, może mieć dramatyczne konsekwencje. Przekonała się o tym pewna 28-latka, która w piątek 26 marca doprowadziła do groźnego incydentu. 

Około godziny 11.20 w rejonie skrzyżowania Alei Zjednoczonej Europy z ulicą Boryńską, samochód osobowy potrącił dwójkę nastolatków przechodzących przez pasy.

Tuż przed przejściem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymał się kierowca który jechał prawym pasem. Jego reakcja była prawidłowa, dlatego przepuścił 17-latkę oraz jej rówieśnika. Niestety, ale chwilę później doszło do groźnego incydentu. 

Poruszający się lewym pasem, osobowy opel, nie zwolnił, pomimo faktu, że dwie osoby weszły na przejście. 28-latka znajdująca się za kierownicą nie zauważyła co się dzieje na drodze i wjechała w nastolatków. Niestety, ale nie miała szans na odpowiednią reakcję. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Wypadek w Żorach. Zarówno dziewczyna, jak i chłopak z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do najbliższej placówki medycznej. 

Nie od dziś wiadomo, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność, a także ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu.

fot. KMP Żory

Wiadomo, że 28-letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego w momencie zatrzymania była trzeźwa. Nie jest tajemnicą, że za spowodowanie wypadku grozi jej nawet do 3 lat więzienia.

Warto podkreślić, że zapowiadana już w listopadzie 2020 roku niezwykle ważna zmiana w przepisach ma już podpis prezydenta i wejdzie w życie 1 czerwca 2021 roku. Chodzi o wprowadzenie zasady pierwszeństwa pieszych przy wchodzeniu na przejście. 

– Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – zawarto w ustawie. 

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane