ZDrogi.pl

Youtube.com Wypadki Drogowe

Nieudane wyprzedzanie. Kierowca Golfa wylądował na dachu - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Nieudane wyprzedzanie, kierowca słono zapłacił za błąd

Wyprzedzanie to manewr, który wymaga od kierowcy szybkiego podejmowania decyzji i szczególnej uwagi. W tym wypadku niestety tego zabrakło, co skończyło się na dachowaniu.

Na nagraniu widać jak zwyczajną drogą krajową, przed nagrywającym jedzie volkswagen golf III generacji. Kierowca niemieckiego auta był wyraźnie zniecierpliwiony, bo podjął się próby wyprzedzania auta przed nim.

"Próba" w tym wypadku to dobre określenie. Kierujący volkswagenem wrzucił kierunek i był już auta na lewym pasie, gdy nagle zauważył, że ktoś jedzie z naprzeciwka.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jednak, zamiast spokojnie odpuścić gaz i wrócić na swój pas, wykonał dosyć agresywny skręt w prawą stronę. W efekcie auto błyskawicznie straciło przyczepność.

Zapewne skończyłoby się tylko na samym poślizgu, gdyby nie dosyć głębokie błoto. Auto w poślizgu zaryło kołami w ziemię, co wytrąciło je z równowagi.

Ostatecznie golf skończył na dachu, a nagrywający zatrzymał się, zapewne w celu udzielenia pomocy. Nie wiadomo czy kierującemu volkswagenem co się stało, jednak trzeba powiedzieć, że i tak miał sporo szczęścia.

Przede wszystkim, gdy kierowca stracił panowanie nad autem, nie uderzył w inny samochód, co na pewno zaoszczędziło mu problemów w przyszłości. Ponadto auto wylądowało tuż obok znaku drogowego, nawet w niego nie uderzając.

Całe szczęście, że przy samej drodze nie było również drzew, które często można znaleźć blisko pobocza. A w takim wypadku, o ile kierowca miał zapięte pasy, raczej nie powinno mu się nic poważnego stać.

Kilka błędów, ktore mogły przesądzić o nieudanym wyprzedzaniu

Co w tym wypadku zawiniło? Można stwierdzić przewrotnie, że fizyka, ale do dachowania doprowadził wcześniej wspomniany zbyt raptowny ruch kierownicą. W ten sposób można "rzucać z masy", żeby wprowadzić auto tylnonapędowe w kontrolowany poślizg, a nie wykonywać manewr przednionapędowym golfem.

Ponadto prawdopodobnie opony nie były w najlepszym stanie. Na dobrym ogumieniu pojazd prawdopodobnie nie wpadłby w poślizg. Nawierzchnia wyglądała na suchą, choć nie można wykluczyć, ze wcześniej padał tu deszcz.

Dlatego tak ważne jest zarówno dbanie o ogumienie, jak i odpowiednie nawyki na drodze. Powinniśmy starać się zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Zwłaszcza że kierowca golfa mógł w tym wypadku oszczędzić sobie kłopotów.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]