ZDrogi.pl
Wyprzedzanie volkswagen golf

Youtube.com Wypadki Drogowe

Nieudane wyprzedzanie. Kierowca Golfa wylądował na dachu - Wideo

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Wyprzedzanie volkswagenem golfem zakończyło się na dachu. Kierowca przeszacował swoje możliwości, a gdy zorientował się, że musi zaniechać manewr, popełnił kolejny błąd. Miał o tyle szczęścia, że nie uderzył jeszcze w inny pojazd.

Nieudane wyprzedzanie, kierowca słono zapłacił za błąd

Wyprzedzanie to manewr, który wymaga od kierowcy szybkiego podejmowania decyzji i szczególnej uwagi. W tym wypadku niestety tego zabrakło, co skończyło się na dachowaniu.

Na nagraniu widać jak zwyczajną drogą krajową, przed nagrywającym jedzie volkswagen golf III generacji. Kierowca niemieckiego auta był wyraźnie zniecierpliwiony, bo podjął się próby wyprzedzania auta przed nim.

"Próba" w tym wypadku to dobre określenie. Kierujący volkswagenem wrzucił kierunek i był już auta na lewym pasie, gdy nagle zauważył, że ktoś jedzie z naprzeciwka.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jednak, zamiast spokojnie odpuścić gaz i wrócić na swój pas, wykonał dosyć agresywny skręt w prawą stronę. W efekcie auto błyskawicznie straciło przyczepność.

Zapewne skończyłoby się tylko na samym poślizgu, gdyby nie dosyć głębokie błoto. Auto w poślizgu zaryło kołami w ziemię, co wytrąciło je z równowagi.

Ostatecznie golf skończył na dachu, a nagrywający zatrzymał się, zapewne w celu udzielenia pomocy. Nie wiadomo czy kierującemu volkswagenem co się stało, jednak trzeba powiedzieć, że i tak miał sporo szczęścia.

Przede wszystkim, gdy kierowca stracił panowanie nad autem, nie uderzył w inny samochód, co na pewno zaoszczędziło mu problemów w przyszłości. Ponadto auto wylądowało tuż obok znaku drogowego, nawet w niego nie uderzając.

Całe szczęście, że przy samej drodze nie było również drzew, które często można znaleźć blisko pobocza. A w takim wypadku, o ile kierowca miał zapięte pasy, raczej nie powinno mu się nic poważnego stać.

Kilka błędów, ktore mogły przesądzić o nieudanym wyprzedzaniu

Co w tym wypadku zawiniło? Można stwierdzić przewrotnie, że fizyka, ale do dachowania doprowadził wcześniej wspomniany zbyt raptowny ruch kierownicą. W ten sposób można "rzucać z masy", żeby wprowadzić auto tylnonapędowe w kontrolowany poślizg, a nie wykonywać manewr przednionapędowym golfem.

Ponadto prawdopodobnie opony nie były w najlepszym stanie. Na dobrym ogumieniu pojazd prawdopodobnie nie wpadłby w poślizg. Nawierzchnia wyglądała na suchą, choć nie można wykluczyć, ze wcześniej padał tu deszcz.

Dlatego tak ważne jest zarówno dbanie o ogumienie, jak i odpowiednie nawyki na drodze. Powinniśmy starać się zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Zwłaszcza że kierowca golfa mógł w tym wypadku oszczędzić sobie kłopotów.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >