ZDrogi.pl > Aktualności > Nawet 10 lat więzienia dla 26-latka. Ukradł z ciężarówki blisko 500 litrów oleju napędowego
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Nawet 10 lat więzienia dla 26-latka. Ukradł z ciężarówki blisko 500 litrów oleju napędowego

Mężczyzna ukradł prawie 500 litrów oleju napędowego
Materiały Policyjne

Funkcjonariusze z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali 26-latka, który 30 marca włamał się do zbiornika paliwa zaparkowanej ciężarówki. Mężczyzna ukradł 480 litrów oleju napędowego.

O kradzieży funkcjonariuszy powiadomił właściciel pojazdu następnego dnia rano. Policjantom wystarczył jeden dzień, aby ustalić tożsamość sprawcy.

Mężczyźnie za kradzież z włamaniem grozi nawet 10 lat więzienia

Choć ostatnio zdecydowanie „modniejsze” są kradzieże katalizatorów, to złodzieje wciąż praktykują upuszczanie paliwa z pojazdów ciężarowych. 26-letni ostrowczanin jest tego doskonałym przykładem.

Skusiła go zaparkowana ciężarówka, w której zbiorniku znajdowało się mnóstwo drogocennego płynu.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak wynika z relacji poszkodowanego właściciela pojazdu, złodziej nawiercił kilka otworów w dolnej części obudowy zbiornika. Następnie wykorzystał je do spuszczenia paliwa.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży następnego dnia rano. Straty wyceniono na 2500 zł.

Mężczyzna trafił w ręce policji raptem dzień później

Funkcjonariusze z wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich potrzebowali raptem jednego dnia, aby podjąć trop i zatrzymać podejrzanego o kradzież 26-latka.

W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli również puste pojemniki, w których mężczyzna prawdopodobnie przechowywał skradziony olej napędowy.

26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Za pierwsze przestępstwo mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: autokult.pl

Tagi: Diesel Policja
Powiązane