ZDrogi.pl > Aktualności > Zamiast do Francji, ciężarówka zawiozła imigrantów w okolice Białej Podlaskiej
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:53

Zamiast do Francji, ciężarówka zawiozła imigrantów w okolice Białej Podlaskiej

Wiadomości - Imigranci, zamiast we Francji, skończyli pod Biała-Podlaską
NOSG

Nielegalni imigranci byli podobno kompletnie zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, gdzie dotarli. Zupełnie nie spodziewali się przybycia do Polski, będąc przekonani, że ciężarówka zawiesie ich do Francji.Imigranci zakończyli podróż pod Białą Podlaską, a konkretnie w miejscowości Horbów-Kolonia.

Wiadomości Biała Podlaska. W naczepie ciężarówki znaleziono czterech imigrantów.

Służby powiadomił sam kierowca ciężarówki, który wiózł ładunek artykułów chemicznych z Serbii. Mężczyzna podejrzewał, że wewnątrz naczepy może znajdować się grupa nielegalnych imigrantów.

Wiadomości. Afgańscy imigranci wylądowali w Białej Podlaskiej.

Zawiadomiona Straż Graniczna faktycznie zastała tam czterech nieletnich obywateli Afganistanu, którzy przyznali się do wejścia do naczepy jeszcze na terenie Serbii.

Sprawą natychmiast zajął się polski sąd. Młodych Afgańczyków przekazano tymczasowo pod opiekę rodziny zastępczej oraz pogotowia opiekuńczego, a w przyszłości mają oni odpowiadać za nielegalne przekroczenie granicy.Sam kierowca najprawdopodobniej nie usłyszy w związku z zaistniałą sytuacją żadnych zarzutów.

Wiadomości - Afgańscy imigranci, zamiast we Francji, wylądowali w PolsceNOSG

Nadbużańskiego Oddział Straży Granicznej wydał w tej sprawie oficjalny komunikat:

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 4 nielegalnych migrantów ukrywających się w transporcie artykułów chemicznych z Serbii. Zatrzymani to obywatele Afganistanu.17 sierpnia br., dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące parkingu w miejscowości Horbów-Kolonia w pow. bialskim. Jeden z kierowców podejrzewał, iż w naczepie jego zestawu ciężarowego mogą przebywać nielegalni migranci.Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu. Okazało się, iż w naczepie ciężarówki ukryło się czterech nastolatków. Podróżowali oni bez dokumentów z Serbii tzw. szlakiem bałkańskim. W trakcie czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, iż cudzoziemcy, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju to obywatele Afganistanu. Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nastolatkowie zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG. Migranci podczas rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej byli zaskoczeni faktem, iż dotarli do Polski. Okazało się, że będąc jeszcze w Serbii, ukryli się oni w niewłaściwej ciężarówce, bowiem celem ich nielegalnej wyprawy miała być Francja.