Wiadomości - Imigranci, zamiast we Francji, skończyli pod Biała-Podlaską
Źródło: NOSG

Zamiast do Francji, ciężarówka zawiozła imigrantów w okolice Białej Podlaskiej

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
26 Sierpnia 2020

Wiadomości z kraju. W naczepie ciężarówki w Białej Podlasce znaleziono czterech afgańskich imigrantów. Mężczyźni musieli być mocno zdziwieni, gdyż chcieli dotrzeć do Francji. Służby graniczne wezwał kierowca ciężarówki, który podejrzewał, że "na pace" może mieć pasażerów na gapę.

Nielegalni imigranci byli podobno kompletnie zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, gdzie dotarli. Zupełnie nie spodziewali się przybycia do Polski, będąc przekonani, że ciężarówka zawiesie ich do Francji.
Imigranci zakończyli podróż pod Białą Podlaską, a konkretnie w miejscowości Horbów-Kolonia.

Wiadomości Biała Podlaska. W naczepie ciężarówki znaleziono czterech imigrantów.

Służby powiadomił sam kierowca ciężarówki, który wiózł ładunek artykułów chemicznych z Serbii. Mężczyzna podejrzewał, że wewnątrz naczepy może znajdować się grupa nielegalnych imigrantów.

Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłWideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemściłCzytaj dalej

Wiadomości. Afgańscy imigranci wylądowali w Białej Podlaskiej.

Zawiadomiona Straż Graniczna faktycznie zastała tam czterech nieletnich obywateli Afganistanu, którzy przyznali się do wejścia do naczepy jeszcze na terenie Serbii.

Sprawą natychmiast zajął się polski sąd. Młodych Afgańczyków przekazano tymczasowo pod opiekę rodziny zastępczej oraz pogotowia opiekuńczego, a w przyszłości mają oni odpowiadać za nielegalne przekroczenie granicy.
Sam kierowca najprawdopodobniej nie usłyszy w związku z zaistniałą sytuacją żadnych zarzutów.

Wiadomości - Afgańscy imigranci, zamiast we Francji, wylądowali w PolsceWiadomości - Afgańscy imigranci, zamiast we Francji, wylądowali w Polsce
NOSG

Nadbużańskiego Oddział Straży Granicznej wydał w tej sprawie oficjalny komunikat:

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 4 nielegalnych migrantów ukrywających się w transporcie artykułów chemicznych z Serbii. Zatrzymani to obywatele Afganistanu.
17 sierpnia br., dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie dotyczące parkingu w miejscowości Horbów-Kolonia w pow. bialskim. Jeden z kierowców podejrzewał, iż w naczepie jego zestawu ciężarowego mogą przebywać nielegalni migranci.
Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu. Okazało się, iż w naczepie ciężarówki ukryło się czterech nastolatków. Podróżowali oni bez dokumentów z Serbii tzw. szlakiem bałkańskim. W trakcie czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, iż cudzoziemcy, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju to obywatele Afganistanu. Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nastolatkowie zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych SG. Migranci podczas rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej byli zaskoczeni faktem, iż dotarli do Polski. Okazało się, że będąc jeszcze w Serbii, ukryli się oni w niewłaściwej ciężarówce, bowiem celem ich nielegalnej wyprawy miała być Francja.

Zobacz także:

1. Wideo - Tragiczny wypadek. Cysterna spadła z wiaduktu po zderzeniu z Oplem Corsą
2. Rozpoznał na ulicy swoje skradzione auto. Ruszył w pościg, pomogła mu policja
3. Jeździsz sprowadzanym autem? Możesz zapłacić 100 zł mandatu - Wielu kierowców nieświadomie łamie przepisy
4. Kierowco, miej się na baczności. Już nie tylko policja będzie mogła kontrolować kierowców. MON przedstawił projekt nowej ustawy
5. Kierowco, unikaj tych stacji paliw. UOKiK ujawnił, że „chrzczą” paliwo
6. Mężczyzna w wypadku stracił żonę i trójkę małych dzieci. Sprawca nie pójdzie do więzienia

Następny artykuł