ZDrogi.pl

Materiały Prasowe

Mercedes zaprezentował elektryczną Gelendę

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Choć trudno o samochód, który swoim charakterem bardziej odbiega od współczesnych trendów... to stało się! Mercedes klasy G wkrótce podzieli los pozostałych modeli w gamie mercedesa. Legendarna Gelenda również otrzyma wersję zasilaną „z gniazdka".

Mercedes-Benz zaprezentował właśnie elektryczny wariant najbardziej irracjonalnego modelu w swoim portfolio. Nowy pojazd otrzymał nazwę EQG i jest obecnie samochodem koncepcyjnym, ale jego „produkcyjny debiut” jest jedynie kwestią czasu.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Niemcy chcieli ograniczyć klientom zbyt wielkiego szoku. Auto pomimo zastosowanego napędu wciąż przypomina „terenówkę”, która zadebiutowała kilka dekad temu. Nie obyło się jednak bez kilku akcentów, których zadaniem było podkreślenie elektrycznego napędu.

undefined

To, co najbardziej rzuca się w oczy i odróżnia EQG od spalinowych wersji, to podświetlane listwy przebiegające wokół nadwozia oraz grill utrzymany w stylistyce modeli z rodziny EQ, otoczony świetlną ramą i podświetlonym logo.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Nowy Mercedes zawita na drogi. To więcej niż pewne

Co ciekawe, koncept polakierowano w schemat kojarzący się bardziej z linią modeli Maybach, jasno oddzielającą górną część nadwozia (Brytyjczycy nazwaliby ją Green house) od dolnej. Ciekawym rozwiązaniem są okrągłe światła LED w obudowach lusterek, które powielają motyw świateł do jazdy dziennej.

Również felgi, w które zaopatrzono model studyjny, bardziej przypominają te stosowane w linii modeli Maybach. Warto przy tym podkreślić, że „G-Klasa” wywodzi się wprost z auta terenowego i jej historia liczy sobie już przeszło 40 lat. W tym czasie wyprodukowano ponad 400 000 egzemplarzy.

undefined

Czy zelektryfikowane auto terenowe ma rację bytu? Teoretycznie nie, bo w terenie najważniejszy jest zasięg i uniwersalność, której pojazdom elektrycznym brakuje. Gelenda dawno jednak pożegnała się z przeprawami i służy głównie jako „zabawka” sygnalizująca status właściciela. W takim wypadku wariant elektryczny nie powinien nikomu przeszkadzać... a wręcz może pomóc w znalezieniu nowych klientów.

Prawdę mówiąc, EQG nie ma mniej sensu niż wersja G63, która również w terenie się nie odnajdzie. Możemy więc wróżyć nowemu modelowi sukces.Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: se.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Katalog pojazdów

Tesli Model S Plaid miażdży konkurencję i bije rekord toru Nürburgring
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Premiera Tesli Roadster znów opóźniona. Auto trafi do klientów dopiero w 2023 roku
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Rzadki Ford RS200 z 1989 roku trafił na sprzedaż. Wyprodukowano jedynie 140 egzemplarzy
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowe Porsche 959 z 1989 roku może być twoje. Przejechało jedynie 961 km
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Koncepcyjny ID.Life ma być powiewem świeżości. Zdefiniuje rynek miejskich samochodów
Czytaj więcej >

Katalog pojazdów

Wyjątkowa perła motoryzacyjna. Ta Honda CRX przejechała ponad 1,6 miliona kilometrów
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]