ZDrogi.pl > Katalog pojazdów > Oto Mercedes-Maybach EQS Concept. Elektryczny SUV ma być gratką dla fanów luksusu
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:02

Oto Mercedes-Maybach EQS Concept. Elektryczny SUV ma być gratką dla fanów luksusu

Fot. Mercedes Benz
Mercedes-Benz

Mercedes zaprezentował bardzo odważną koncepcję elektrycznego SUV-a, która może w przyszłości wyznaczać trendy w branży EV. Model EQS firmy Mercedes-Maybach w jasny i klarowny sposób akcentuje swój ekskluzywny charakter.

Mercedes planuje szeroko zakrojoną ofensywę na rynek samochód elektrycznych. Niemiecki koncern chce oferować swoim klientom pojazdy skoncentrowane na osiągi, ale również bardzo luksusowe, wręcz bezczelnie nim ociekające.

W minioną niedzielę zaprezentowano Concept Mercedes-Maybach EQS SUV. Jest to oficjalna zapowiedź samochodu elektrycznego dla segmentu ultraluksusowego.

Na zdjęciach udostępnionych przez producenta od razu widać, że pojazd posiada dwubarwne lakierowanie nadwozie, które jest charakterystyczne dla pojazdów marki Maybach.

Producent wykorzystał lakier Obsidian Black Metallic i Zircon Red Metallic z chromowanymi prążkami oddzielającymi kolory.

>

SUV jest osadzony na masywnych, 24-calowych kołach z charakterystyczną misą Maybacha projekt. 

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Fani technologicznych bajerów oraz niespodzianek, również znajdą coś dla siebie. Gdy właściciel zbliża się do pojazdu, klamki drzwi wysuwają się, a drzwi otwierają się automatycznie. Kierowca może wtedy otworzyć tylne drzwi za pomocą systemu informacyjno-rozrywkowego.

We wnętrzu wyróżnia się ekstrawagancki panel główny, który ciągnie się praktycznie przez całą szerokość pojazdu.

Osoby siedzące z przodu mają do dyspozycji 56-calowy interfejs Mercedes Hyperscreen z 17,7-calowym ekranem dotykowym do obsługi informacji i rozrywki, 12,3-calowym zestawem wskaźników cyfrowych, a także 12,3-calowym ekranem dotykowym przeznaczonym dla pasażera. 

>

Na wygodę oraz komfort podróżowania nie będą mogli narzekać również pasażerowie zasiadający na tylnych siedzeniach.

Dwa kubełkowe fotele, stworzone z materiałów najwyższej jakości, tylny system rozrywki, podpórki pod łydki, a także wykładzina ze sztucznego futra to jedynie kilka elementów, które podkreślają ekskluzywny charakter pojazdu.

>

Według danych samochód ma pojawić się na rynku w 2022 roku. Wiadomo, że przewidziane zasięgi dla wszystkich SUV-ów z gamy Mercedes-EQS wynoszą, według kryteriów cyklu WLTP, około 600 kilometrów.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi: Mercedes AMG