Policja udaremniła próbę samobójczą
Źródło: Materiały Policyjne

Mężczyzna chciał sobie odebrać życie. Trasa S3 kompletnie zablokowana

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Stycznia 2021

Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który postanowił skoczyć z wiaduktu Międzyrzecz-Południe, a o jego zamiarach poinformował przypadkowy świadek. Policjanci ruszyli do akcji, chcąc uratować życie desperata. Niestety zgłoszenie nie zawierało informacji o dokładnej lokalizacji samobójcy. Rozpoczął się wyścig z czasem.

W niedzielę, 17 stycznia około godziny 23:00, dyżurny międzyrzeckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdesperowanego mężczyzny, który miał zamiar targnąć się na swoje życie.

Informacje były szczątkowe. Dyżurny dowiedział się jedynie, że desperat stał na moście w Międzyrzeczu i zamierzał skończyć. Zgłaszający jednak nie zdradził, na którym z mostów dostrzegł mężczyznę.

Policja ruszyła do akcji. Liczyła się każda sekunda

Policjanci zaczęli typować miejsca, w których może znajdować się desperat. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali wszystkie mosty oraz wiadukty znajdujące się przy trasie S3.

W pewnym momencie, przejeżdżając drogą S3 w kierunku Zielonej Góry, na wiadukcie Międzyrzecz-Południe, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego KPP Międzyrzecz dostrzegli sylwetkę. Postać znajdowała się za barierką wiaduktu - nie było wątpliwości, że to poszukiwany mężczyzna.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Policja zdołała zapobiec tragedii. Życie mężczyzny zostało uratowane

Podjeżdżając bliżej, mundurowi zauważyli mężczyznę rozmawiającego przez telefon. Na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął krzyczeć, że skoczy.

Policjanci oddalili się na bezpieczną odległość i powiadomili dyżurnego o odnalezieniu desperata. Na miejsce wysłano patrole oraz straż pożarną. Na czas akcji ratunkowej całkowicie wstrzymano ruch na S3.

Na miejsce skierowano policyjnych negocjatorów - do czasu ich przybycia policjanci, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia, próbowali rozmawiać z mężczyzną i nakłonić go, aby nie odbierał sobie życia.

Przez cały czas policjanci rozmawiali z mężczyzną, powoli idąc w jego kierunku. W kluczowym momencie udało się im chwycić desperata i odciągnąć od barierki.

Bezpieczny już mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł