Wideo budzi ogromne kontrowersje. Dźwig uderza w wiadukt
Źródło: YouTube: Radio Poznań

Tego wypadku można było uniknąć. Zamiast zareagować, nagrywali film i żartowali

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Listopada 2020

Wideo zarejestrowane przez parę z Koszalina budzi ogromne kontrowersje. Wiedzieli czym może się skończyć zachowanie kierowcy ciężarówki. Mimo to postanowili nagrywać film - cała sytuacja ewidentnie ich bawiła.

W Koszalinie doszło do niebezpiecznego wypadku. Kierowca podniesionym dźwigiem uszkodził wiadukt. Wypadku można byłoby uniknąć, gdyby para, która jechała za ciężarówką, zareagowała.
Zamiast tego woleli drwić i nagrywać film.

Wideo budzi ogromne kontrowersje. Tego wypadku można było uniknąć

- Tylko się nie trzymaj blisko - mówi kobieta, nagrywając. Chwilę później samochód uderza w wiadukt. Siła uderzenia była tak duża, że kabina kierowcy uderzyła w dolną część przeprawy drogowej.

Autorami filmu jest para, która przez przynajmniej kilkadziesiąt metrów jechała za dźwigiem. Od samego początku słychać śmiech kobiety. - Tylko się nie trzymaj blisko - mówi autorka filmu do kierowcy. Zdawała sobie z zagrożenia, ale wolała nakręcić film i zabłysnąć w mediach społecznościowych.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

- Zaraz w lampę pie...nie. Patrz, ile brakuje do tego - odpowiada mężczyzna, kiedy ciężarówka zbliża się do sygnalizatora świetlnego. Wciąż jednak nie postanawia zareagować. Wystarczyło kilka razy użyć klaksonu...

Po chwili oba samochody skręcają w lewo, w kierunku wiaduktu. Autorka nagrania każe kierowcy osobówki stanąć, nim dźwig dojedzie do przeprawy drogowej.

Nagranie wzbudziło mnóstwo kontrowersji wśród internautów. Wypadek mógł się skończyć tragicznie. Gdyby ciężarówka jechała nieco szybciej, to siła uderzenia byłaby tak duża, że kabina kierowcy mogłaby zostać zmiażdżona.

Wideo. Zachowanie autorów nagrania jest skandaliczne.

Niektórzy zwracają uwagę, że gdyby na drodze ciężarówki była np. kładka dla pieszych, a nie wiadukt kolejowy, mogłoby dojść do tragedii, w której zginęliby ludzie.

Nagrywający woleli jedynie obserwować. Sytuacja ich jedynie bawiła, a film dla popularności zamieścili w internecie.

Niektórzy internauci uważają, że należy rozważyć wszczęcie przez organy ścigania postępowania w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa opisanego w art. 162 kodeksu karnego - nieudzielenia pomocy.
Na szczęście, kierowca nie poniósł poważnych obrażeń.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł