Mandat dla 24 kierowców aut ciężarowych
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wolno jadące auto okazało się radiowozem. Ukarano 24 kierowców

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Grudnia 2020

Mandat za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu otrzymało 24 kierowców aut ciężarowych. Funkcjonariusze ITD zatrzymali również trzy auta bez ważnych badań. To bilans akcji dolnośląskiego Inspektoratu Transportu Drogowego na A4.

Wrocławski oddział ITD ukarał mandatami 24 kierowców samochodów ciężarowych, którzy wyprzedzali w niedozwolonym miejscu. Samochód osobowy, który omijali był... radiowozem.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A4. Funkcjonariusze ITD poruszali się nieoznakowanym radiowozem dolnośląskiego oddziału Inspektoratu Transportu Drogowego. Poruszający się powoli pojazd wyprzedzali kierowcy ciężarówek. Inspektorzy zwracali uwagę na obowiązujący tam zakaz wyprzedzania i łącznie zatrzymali do kontroli 32 pojazdy.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Mandat dla 24 kierowców. Popełniali wykroczenie

Szczególną uwagę zwrócono na manewry wyprzedzania, jakie pomimo zakazu podejmowali kierowcy samochodów ciężarowych. W efekcie 24 kierowców ukarano mandatami karnymi za niestosowanie się do znaku B-26 (zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe).

Przy okazji wykryto, że kilka ciężarówek nie miało aktualnych badań technicznych - w związku z tym inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców i osób.

W sumie 24 kierowców ukarano za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, a w 3 przypadkach wszczęto postępowania administracyjne za brak ważnych badań technicznych.

Mandat za wyprzedzanie pojazdem ciężarowym. Prowokacja?

Działania ITD mogą wydawać się kontrowersyjne. Według niektórych była to prowokacja, ponieważ radiowóz musiałby jechać wolniej niż dopuszczalne dla ciężarówek 80 km/h.
Niestety, kierowcy ciężkich pojazdów wyprzedzają pojazdy jadące nawet 90 km/h, a obszar zabudowany czy przejście dla pieszych nie stanowi dla nich problemu.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł