ZDrogi.pl
Mandat

Farm and Dairy

Kierowco, możesz otrzymać mandat za swoje lenistwo. Wszystko przez zamarznięte szyby

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Mandat to bardzo nieprzyjemna rzecz, która jest prawdziwym koszmarem dla każdego kierowcy. W okresie zimowym, jesteśmy narażeni na otrzymanie bardzo kosztownej kary. Wszystko przez śnieg oraz nocne przymrozki. Jeżeli nie masz czasu, bądź chęci do odśnieże

Mandat za lenistwo? W sezonie zimowym szanse na ukaranie przez policję gwałtownie wzrastają. Kierowco musisz zwrócić uwagę na jedną rzecz.

 Każdy polski kierowca bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, że wraz z przyjściem pierwszych śniegów oraz mrozów, musi zadbać o swój samochód. Mowa oczywiście o odpowiednim przystosowaniu go do bezpiecznej jazdy. 

Obfite opady śniegu oraz niskie temperatury to bardzo częsty obrazek w naszym kraju. Rano, gdy chcemy jechać do pracy lub szkoły, musimy odśnieżyć nasze auto. Wszystko po to by nie narażać innych uczestników ruchu drogowego.

 Bardzo często z powodu braku czasu oraz chęci, odśnieżamy pojazd w pośpiechu. Również i skrobanie szyb jest bardzo problematyczne. Taka decyzja może mieć surowe konsekwencje, które wpłyną na grubość naszego portfela.

Niestety, ale codzienne skrobanie szyb oraz spychanie śniegu z naszego samochodu, przez najbliższe kilka tygodni będzie smutną rzeczywistością. Można zaoszczędzić swój cenny czas, przynajmniej jeśli chodzi o odśnieżanie swojego pojazdu. Jest jeden sposób dzięki któremu zaoszczędzisz sporą ilość cennego czasu.

 Wiadomo bowiem, że skrobanie szyb jedynie do połowy, bądź też niedokładne odśnieżenie pojazdu, będzie skutkowało mandatem. 

Wszystko ze względu na bezpieczeństwo innych, a nie najzwyklejszą złośliwość funkcjonariuszy. Ograniczona widoczność jest równie niebezpieczna co jazda z nadmierną prędkością. 

Mandatem ma być straszakiem dla wszystkich leni, którzy nie mają czasu bądź ochoty by odśnieżyć swoje auto. 

Poranne lenistwo może sporo kosztować. Za brak chęci do skrobania szyb w swoim samochodzie oraz niedokładne usuwanie śniegu z samochodu można sporo zapłacić. Mowa o aż 500 złotych mandatu, które skutecznie nadwyrężą domowy budżet, szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia.

 W tym czasie należy uważać na inne okazje, które mogą doprowadzić do ukarania nas mandatem. Takowy otrzymamy w sytuacji, gdy odśnieżamy pojazd przy włączonym silniku. W terenie niezabudowanym będzie nas to kosztować 50 złotych, natomiast w zabudowanym już 100 złotych. 

 Warto wspomnieć o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas jazdy. Pamiętajmy, że okres zimowy wiąże się z wymagającymi warunkami na polskich drogach. Nadmierna prędkość może okazać się zabójcza, dlatego warto podróżować odpowiedzialnie i stosować się do przepisów ruchu drogowego. 

undefined

Podobne artykuły

Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >