ZDrogi.pl > Na drogach > Lamborghini ścigało się ze Skodą. Poczciwa Octavia nie przyniosła wstydu - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:57

Lamborghini ścigało się ze Skodą. Poczciwa Octavia nie przyniosła wstydu - Wideo

lamborghini-skoda-octavia
Youtube.com Crew Illegal

Lamborghini Huracan Performante to prawdziwa, włoska wyścigówka dysponująca ogromną mocą. Tym razem stanęła do wyścigu z popularną Skodą Octavią. Niepozorny sedan zaskoczył kierowcę supersamochodu.

Lamborghini niewątpliwie produkuje jedne z najszybszych i najbardziej efektownych aut na świecie. Tymczasem Skoda uważana jest za producenta aut stonowanych, solidnych, niewyróżniających się, ale dobrze spełniających swoje zadanie. Jeśli jednak do niepozornej skody dobierze się tuner, efekty mogą być imponujące tak jak w tym przypadku.

Lamborghini kontra Skoda Octavia

Kierowca Lamborghini zbliżył się do Skody Octavii jadącej lewym pasem autostrady. Gdy się z nią zrównał, gwałtownie przyśpieszył. Po wskazaniach obrotomierza widać, że nie oszczędzał silnika i wykorzystał jego niemal pełną skalę możliwości, cały czas trzymając wysokie obroty. Skoda przez chwilę utrzymywała się z tyłu.

Jednak po chwili wyprzedziła Lamborghini, na pewno powodując niemałe zaskoczenie na twarzy kierującego włoskim supersamochodem. Skoda Octavia oczywiście seryjna na pewno nie była, jednak nikt nie spodziewał się po niej aż takiej mocy. Biały sedan okazuje się sleeperem idealnym, bo w ruchu ulicznym zapewne niewiele osób zwróciłoby na nią uwagę.

Lamborghini dysponuje ponad 600-konnym silnikiem. Skoda okazała się niegorsza

Lamborghini Huarcan Performante dzięki 5.2-litrowemu silnikowi V10 dysponuje aż 640 końmi mechanicznymi. Pozwala to na rozpędzenie pojazdu do setki w zaledwie 2,9 sekundy. To okazało się za mało w starciu ze zmodyfikowaną skodą octavią, której specyfikacji niestety nie znamy.

Standardowa Skoda RS jest napędzana 2-litrowym i 200-konnym silnikiem, co jest przyzwoitym wynikiem, ale nie robiącym takie wrażenia jak Lamborghini (co zresztą przekłada się na cenę). Niemniej w przypadku tego egzemplarza, właściciel musiał postawić na szereg modyfikacji, żeby móc równać się z włoskim supersamochodem.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com Crew Illegal

Powiązane