Policja zatrzymała 21-latka, który oszukał kilkanaście osób
Źródło: Policja.pl

Oszukiwał sprzedających samochody. Robił to w banalny sposób

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Lutego 2021

Policja zatrzymała 21-latka z Strzelców Opolskich, który wyłudził samochody od kilkunastu osób. Mężczyzna miał mało wyszukany sposób na kradzież pojazdów. Za cel obierał sobie oferty z popularnych portali aukcyjnych.

​Opolska policja zatrzymała 21-latka, który na terenie całego kraju oszukał przynajmniej kilkanaście osób sprzedających swoje samochody. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Policja otrzymywała zgłoszenia dotyczące podobnych kradzieży z całej Polski

21-latek wyszukiwał ofiary za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych. Za cel obrał sobie ogłoszenia sprzedaży pojazdów o wartości do 15 tysięcy złotych.

Gdy trafił na interesującą ofertę, dzwonił do sprzedających, aby się z nimi spotkać.

Mężczyzna umawiał się z ofiarami na stacjach benzynowych lub parkingach. Po oględzinach pojazdu deklarował chęć zakupu i podpisywał z poszkodowanymi umowę kupna-sprzedaży. Następnie mówił właścicielom aut, że dokona przelewu zaraz po przyjeździe do domu.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Gdy mężczyzna dostawał klucze i odjeżdżał nowym autem, kontakt się urywał.

Ustalono, że sprawca oszustw mieszka na terenie powiatu Strzelce Opolskie. Jego ofiarą padło kilkunastu właścicieli aut z całej Polski.

Policja zatrzymała 21-lata w sobotę (13 lutego). Funkcjonariuszom udało się odzyskać dwa wyłudzone samochody.

W toku śledztwa okazało się, że mężczyzna poza oszustwami, ma na swoim koncie także złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za przedstawione zarzuty podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł