ZDrogi.pl > Aktualności > Kierująca autobusem w ostatniej chwili uratowała życie ucznia. O krok od tragedii - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Kierująca autobusem w ostatniej chwili uratowała życie ucznia. O krok od tragedii - Wideo

Kierująca autobusem
Youtube/ Norwich City School District.

Kobieta za kółkiem wykazała się świetnym refleksem. Uratowała życie młodego ucznia. 

Nie od dziś wiadomo, że pośpiech jest naprawdę złym doradcą. Wiele osób spieszy się do różnych obowiązków, momentami narażając swoje zdrowie, bądź też życie. Podobnie było i w tym konkretnym przypadku. 

Do niezwykle groźnego, a zarazem wyjątkowego zdarzenia doszło w amerykańskim mieście Chenango w stanie Nowy Jork. Kierująca autobusem, uratowała życie jednego z uczniów lokalnej szkoły. 

Samantha Call, kierowca autobusu w Norwich City School District, w ostatniej chwili zatrzymała chłopca przed nagłym wyjściem na jezdnie. Jej decyzja uchroniła go przed potrąceniem przez rozpędzony samochód, jadący sąsiednim pasem.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Gdyby nie jej odpowiednia reakcja, mogłoby dojść do ogromnej tragedii. Poniższe nagranie pokazuje, że zachowanie odpowiedniego skupienia oraz czujności podczas jazdy, ma kluczowe znaczenie. 

Policja apeluje do wszystkich kierowców, o szczególną rozwagę, a także zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Funkcjonariusze przypominają, że każdy kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność, a także ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. 

Mundurowi nie zapominają o obowiązkach pieszych, dlatego przypominają, żeby używali elementów odblaskowych oraz w bezpieczny sposób przechodzili przez jednię. Wszystko po to, żeby kierujący pojazdem, miał zdecydowanie więcej czasu na odpowiednią reakcję, a także na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane