ZDrogi.pl
Pijany kierowca zatrzymanie pojazdu

youtube.com STOP CHAM

Kierowcy wspólnie zatrzymują pijanego kierującego na autostradzie - Wideo

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Jeśli widzimy pijanego za kierownicą, powinniśmy natychmiast reagować. Dlatego trzeba pochwalić postawę polskich kierowców, którzy zorganizowali się i zatrzymali takie indywiduum na autostradzie. Być może zapobiegli w ten sposób tragedii.

Pijany kierowca został zatrzymany dzięki spontanicznej, obywatelskiej akcji

Pijany kierowca, jadąc autostradą A4 stwarzał ogromne zagrożenie. Inni uczestnicy ruchu szybko zauważyli, że kierujący fiatem punto ma problemy z utrzymaniem prostej linii na drodze.

Trzech kierowców wzięło więc pijanego w "kleszcze". Kierujący renault kangoo zmienił pas na lewy, żeby częściowo odciąć drogę ucieczki sprawcy. Tu niestety popełnił błąd, zajeżdżając drogę audi. Choć w słusznej sprawie, to sam mógł doprowadzić do wypadku.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Powagę sytuacji zrozumiał również kierowca z przodu w białym SUV-ie. Powoli wyhamował, zatrzymując swoje auto i blokując drogę punto.

Do tego kierowca niebieskiej skody fabii uniemożliwił ucieczkę pijanemu, blokując go z tyłu. Gdy udało się powoli wyhamować auto pijanego kierującego, można było przystąpić do akcji.

Pijany kierowca został sprawnie pozbawiony możliwości dalszej jazdy

Ze skody i renault wyszli kierowcy. Sprawca w punto widząc, że jest zakleszczony próbował jeszcze uciec, ale wtedy mężczyzna z fabii wrócił do auta i pomógł w blokadzie.

Kierujący z renault podbiegł do pijanego kierowcy i prawdopodobnie to on zabrał kluczyki pijanemu. Po chwili na miejscu byli inni uczestnicy ruchu, którzy asystowali w obywatelskim zatrzymaniu.

Po chwili widać również, jak jeden z prowadzących obywatelskie zatrzymanie wyciąga telefon. Zapewne zadzwonił właśnie na policję. Pod koniec nagrania z punto wytacza się pijany delikwent, który ledwo trzmyał się na nogach. Całe szczęście, że udało sie go zatrzymać.

Na pewno kierowców należy pochwalić za współpracę, choć sporo ryzykowali, zatrzymując się na autostradzie. Niemniej w tym wypadku można ich usprawiedliwić, pijany kierujący mógł spowodować poważny wypadek. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby stracił panowanie przy prędkości autostradowej.

Warto natomiast zwrócić uwagę na niezbyt rozsądne zachowanie kierowcy alfy romeo, który zjechał na pas awaryjny i blokował innym przejazd. Właściwie trudno stwierdzić, dlaczego tam stanął, gdy sytuacja była już z grubsza opanowana.

Policja wielokrotnie apelowała do kierowców, aby nie tylko sami nie wsiadali po alkoholu, ale również reagowali na takie przypadki. Przeprowadzając obywatelskie zatrzymanie mamy prawo otworzyć drzwi sprawcy i wyciągnąć kluczyki, o ile oczywiście ocenimy, że możemy to bezpiecznie zrobić. Pamiętajmy, aby przede wszystkim nie narażać samego siebie i powiadomić odpowiednie służby.

Źródło: Youtube.com STOP CHAM

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >