ZDrogi.pl
Pijany kierowca ciężarówki

youtube.com PiraciDrogowi.pl

Pijany kierowca ciężarówki na autostradzie. Tragedia była o włos - Wideo

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Pijany kierowca ciężarówki jechał trasą S8. Kompletnie nie był w stanie utrzymać toru jazdy, rzucał nim od prawej, do lewej strony, kilkukrotnie uderzał o barierki przy drodze. W końcu policji udało się go zatrzymać.

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany. W zatrzymaniu pomógł jego pracodawca

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło 24 marca. Pijany kierowca jechał z Huty Zawadzkiej do Wrocławia. Jak widać na nagraniu, ciężarówka nie trzymała się swojego pasa, jeżdżąc na całej szerokości jezdni. Kilkukrotnie obcierała o barierki przy jezdni.

Tragedii udało się uniknąć, m.in. dzięki interwencji właściciela firmy transportowej, dla którego pracował pijany kierowca. Jak wynika z relacji, jego pracownik ruszył w porannych godzinach z Opatowa (woj. świętokrzyskie) w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Następnie pojazd miał obrać kurs na Warszawę.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Właściciel firmy dzięki systemowi GPS zauważył, że pracownik robi dosyć długie przerwy. Zadzwonił więc do swojego kierowcy, aby sprawdzić, czy nie doznał awarii, albo gorzej się nie poczuł.

44-letni kierowca uspokoił pracodawcę, że nic się nie dzieje. Wtedy jeszcze w jego głosie właściciel firmy nie usłyszał nic podejrzanego. Obawy wróciły, gdy zauważył, że pracownik zjechał z trasy.

Wtedy podjął próbę ponownego kontaktu z kierowcą. 44-latek nie odbierał, ale w końcu po kilku telefonach sam oddzwonił. Wtedy pracodawca po głosie rozpoznał, że jego kierowca jest pod wpływem alkoholu, bo niezrozumiale bełkotał, jak pijany. Prawdopodobnie pił w trakcie jazdy.

Właściciel firmy nakazał pracownikowi, aby się zatrzymał, ale ten odmówił. Wtedy też przedsiębiorca poinformował policję. Funkcjonariusze ustawili się w na trasie S8 w Rawie Mazowieckiej i zatrzymali pijanego kierowcę.

Pijany kierowca miał 3 promile alkoholu

Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany, teraz grożą mu poważne konsekwencje.

44-latek usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości. Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, oraz nałożyła zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Kierowcy grożą 2 lata pozbawienia wolności. Oprócz tego prawdopodobnie otrzyma kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, może ponieść także konsekwencje służbowe.

Również postronni uczestnicy ruchu zauważyli pijanego kierowcę. Nie dało się go zauważyć, bo osoba z trzema promilami ledwo jest w stanie chodzić, a co dopiero prowadzić auto. To cud, że nikomu się nic nie stało.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >
Mistrz parkowania w akcji. Wystarczyły mu 3 cm zapasu

Aktualności

Prawdziwy mistrz parkowania. Temu kierowcy wystarczyły 3 cm zapasu - Wideo

Czytaj więcej >