Kierowca Opla
Źródło: PiraciDrogowi.pl

Oplem wyprzedzał TIR-a. Został zepchnięty z drogi w perfidny sposób - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Lutego 2021

Kierowca ciężarówki zdecydowanie się nie popisał. Jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do poważnego wypadku. Osobowy Opel został zepchnięty do rowu. Do przerażających scen doszło na drodze krajowej nr 19 pomiędzy Białymstokiem a Bielskiem Podlaskim. Policja poszukuje świadków tego zdarzenia.

Kierowca ciężarówki mógł doprowadzić do przerażającego zdarzenia. Zepchnął z drogi innego uczestnika ruchu.

Do bardzo groźnego, a zarazem nietypowego incydentu doszło w sobotę, 20 lutego o godz. 15.50, przy hali „Duif” w Białymstoku, mniej więcej kilometr za mostem na rzece Narew, w stronę Bielska Podlaskiego.

Kierowca TIR-a w perfidny sposób zepchnął z drogi kierującego osobowym Oplem. Po wszystkim odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Finalnie osobówka wylądowała w przydrożnym rowie.

Oglądając nagranie można stwierdzić, że od tragedii dzieliły dosłownie centymetry. Nierozważne zachowanie kierowcy zawodowego, mogło zakończyć się śmiertelnym wypadkiem.

Na materiale filmowym widać, jak na prostej drodze ciężarówka zmienia pas ruchu, najprawdopodobniej chcą wyprzedzić jadący przed nią samochód osobowy. Niestety, ale kierowca zawodowy nie zauważył, że był wówczas wyprzedzany przez osobowego opla, który ostatecznie został zepchnięty do rowu.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Poszkodowany zwrócił się z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy na grupie „Kolizyjne Podlasie”, jest dostępna na Facebooku.

Jechałem w kierunku Bielska. Na prostym odcinku drogi zacząłem wyprzedzać samochód ciężarowy. W trakcie manewru, będąc już prawie w połowie zestawu, zobaczyłem kierunkowskaz ciężarówki i moment, w którym ona zaczyna zmieniać pas. Wcisnąłem klakson i hamulec, jednak było za późno. Poczułem uderzenie w bok i zniosło mnie do rowu- podkreśla poszkodowany w rozmowie z Kurierem Porannym.

Z relacji mężczyzny wynika, że kierujący TIR-em lekko zwolnił, po czym przyśpieszył i ruszył w dalszą podróż. W wyniku kontaktu Opel Vectra został widocznie uszkodzony. Mowa o urwanym lusterku, pękniętym zderzaku oraz błotniku, a także liczne otarcia lakieru.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez jedna kamer monitoringu. Sprawa została zgłoszona na policję.

Osoby, które były świadkami zdarzenia proszone są o kontakt z policją lub poszkodowanym - numer tel. 519648930.

Źródło: PiraciDrogowi.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł