ZDrogi.pl > Aktualności > Kierowca BMW gnał 141 km/h w terenie zabudowanym
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Kierowca BMW gnał 141 km/h w terenie zabudowanym

Kierowca BMW gnał 141 km/h w terenie zabudowanym
Materiały Policyjne

1 kwietnia policjanci zatrzymali kierowcę BMW, który na drodze krajowej numer 12 znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.

Pomiar prędkości wykonywany był z dużej odległości, na 25-krotnym zoomie. Trudno ocenić, czy kierujący radiowozem utrzymywał stała odległość od BMW. Wideorejestratory dokonują pomiaru w oparciu o prędkość radiowozu.

Dokładność w dużej mierze zależy tego, czy policjant potrafi zrównać prędkość z kontrolowanym pojazdem. Im większa odległość - tym jest to trudniejsze. 

Nie ulega jednak wątpliwości, że kierowca niemieckiego auta znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowca BMW nie zdawał sobie sprawy z tego, że trafił na celownik nieoznakowanego patrolu

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia, około 12:30 w Tuszynie (woj. łódzkie) na drodze krajowej numer 12. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy z Koluszek dostrzegli jadące z nadmierną prędkością osobowe BMW.

Policjanci dokonali pomiaru prędkości, który wykazał aż 141 km/h w terenie zabudowanym. Niezwłocznie zatrzymano kierowcę do kontroli. Za kierownicą BMW siedział 34-letni mieszkaniec gminy Tuszyn. Pirat drogowy będzie musiał zmienić środek transportu.

Pomiar wykonano wideorejestratorem zainstalowanym w nieoznakowanym radiowozie. Według wskazań kierowca BMW przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 91 km/h - został więc ukarany mandatem, 10 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: Interia.pl

Powiązane