ZDrogi.pl
Autobus rower rozjechany

youtube.com WYPADKI

Kierowca autobusu celowo najeżdża na rowerzystę - Wideo

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Autobus miejski został zablokowany przez protestujących. Kierowca pojazdu miejskiego przez pewien czas toczył się za rowerzystami, aż w końcu jego cierpliwość się wyczerpała. Celowo najechał na rower jednego z demonstrantów.

Autobus rozjeżdża rower demonstranta

Autobus miejski odbywał właśnie kurs techniczny. Kierowca miał jednak pecha, bo natrafił na protest będący częścią Strajku Kobiet. Na ulicy powsińskiej w Warszawie protestowali rowerzyści, jadąc środkiem drogi.

Jak widać na nagraniu, przez jakiś czas kierujący autobusem spokojnie jechał za protestującymi. W pewnym momencie jednak najechał na tylne koło rowerzysty**.**

Protestujący spadł z roweru, nie wyglądało na to, aby coś mu się stało. Właściwie z początku można by sądzić, że doszło do tego przypadkiem, być może kierowca autobusu się zagapił. Zwłaszcza że rowerzyści sami wjeżdżali mu niemal pod koła.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jednak po najechaniu na tylne koło, protestujący zaczęli zbierać się w wokół autobusu. Jeden z demonstrantów kopnął w pojazd i w tym momencie cierpliwość kierowcy naprawdę się skończyła i po prostu przejechał po rowerze.

Ruszając autobusem niespecjalnie zwracał uwagę na to co się przed nim znajduje, piesza i inna rowerzystka uciekły w popłochu przed rozpędzającym się pojazdem. Autobus jednak po chwili się zatrzymał.

Autobus chwilę później musiał się zatrzymać. Z pośpiechu wyszło jeszcze większe opóźnienie

Najprawdopodobniej rower utknął pod podwoziem autobusu, co uniemożliwiło dalszą jazdę. Wyszło więc na to, że kierowca jeszcze bardziej sobie zaszkodził, a przejazd techniczny potrwał znacznie dłużej, niż gdyby przeczekał protestujących.

Do tego raczej to nie było jedyne zmartwienie kierującego autobusem. Jeśli doszło do uszkodzeń miejskiego pojazdu, najprawdopodobniej to on za nie odpowie.

Ponadto, gdy autobus się zatrzymał, zebrali się wokół niego demonstranci. Nie wiadomo jak to się skończyło, ale nie można wykluczyć, że kierowca ZTM poniósł z tego powodu konsekwencje.

Jednak nie można powiedzieć, że demonstranci są kompletnie bez winy. Nie neguję samej potrzeby protestu, ale niekoniecznie dobrym pomysłem jest jechanie na centymetry przed frontem autobusu. Wszak najechanie na koło rowerzysty mogło być przypadkiem, nie celowym działaniem.

Również nie do końca najmądrzejszym pomysłem było kopnięcie autobusu, przez jednego z protestujących. To tylko doprowadziło do dalszej eskalacji agresji. A może udałoby się sprawę rozwiązać bez niepotrzebnych kontrowersji.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >