Prawo jazdy senior
Źródło: Bielskie Drogi

Senior przeszedł samego siebie. Jechał pod prąd ruchliwą drogą ekspresową - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
27 Grudnia 2020

Prawo jazdy to dokument umożliwiający pełnoprawne poruszanie się po publicznych drogach. Niestety w miarę upływającego czasu niektórzy kompletnie zapominają przepisy ruchu drogowego i stwarzają realne zagrożenie na publicznych drogach. Świetnym przykładem jest pewien senior, który jechał pod prąd na jednej z dróg ekspresowych.

Prawo jazdy do zabrania. Ten starszy kierowca kompletnie zapominał jak poruszać się po publicznych drogach.

Niestety, ale bardzo często napotyka się ludzi, którzy kompletnie ignorują przepisy ruchu drogowego. W tym konkretnym przypadku, starszy kierowca złamał szereg przepisów ruchu drogowego.

Nie od dziś wiadomo, że starsze osoby za kierownicą, mogą być przyczyną wielu niejasnych sytuacji na publicznych drogach. Z tego powodu, wiele osób apeluje o ograniczenie ich uprawnień do poruszania się pojazdami.

Do pewnej nietypowej sytuacji, potwierdzającej taki stan rzeczy doszło na drodze ekspresowej S1 pomiędzy Bielsko-Biała a Żywcem. Incydent miał miejsce w 25 grudnia, czyli w kulminacyjnym punkcie świąt.

Starszy mężczyzna poruszał się swoim autem pod prąd, stwarzając ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dopiero stanowcza reakcja jednego z kierowców zakończyła jego nielegalny rajd. Mężczyzna zatrzymał swoje auto, wysiadł z niego a następnie kazał staruszkowi zawrócić.

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Trzy osoby zginęły w przerażających okolicznościachTragiczny wypadek na Mazowszu. Trzy osoby zginęły w przerażających okolicznościachCzytaj dalej

Niestety, ale senior najwidoczniej uważał, że porusza się po drodze zgodnie z wszelkimi przepisami ruchu drogowego. Żywo gestykulował swoimi rękoma, dając jasne sygnały, żeby mężczyzna zjechał mu z drogi.

Dopiero gdy inne osoby jadące tą trasą postanowiły interweniować, mężczyzna zdecydował się zawrócić i kontynuować swoją jazdę zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Prawo jazdy powinno być odbierane osobom starszym? Sytuacja z S1 daje poważnie do myślenia.

Niestety, ale na polskich drogach coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych incydentów z udziałem seniorów. Takowe akcje dają do myślenia i pobudzają debatę dotyczącą ograniczenia uprawnień osób starszych. Jak wskazuje portal WRC.net bardzo dobrą opcją byłyby również kierowanie na specjalistyczne badania, które zapobiegały takim incydentom w przyszłości.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł