Kierowca Cysterny
Źródło: STOP CHAM / SS

Nieudany manewr wyprzedzania. Kierowca cysterny zepchnął z drogi osobówkę - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
19 Lutego 2021

Kierowca Cysterny mógł doprowadzić do bardzo poważnego incydentu na słynnej S8. W walentynki na odcinku Marki - Warszawa samochód osobowy został zepchnięty z drogi. Wypadek jest bardzo dziwny, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo, co stało za kuriozalnym zachowaniem kierującego samochodem ciężarowym.

Cysterna zepchnęła z drogi osobowego Peugeota. Kierujący Mercedesem w ostatniej chwili uniknął czołowego zderzenia.

Do bardzo niebezpiecznego incydentu doszło w niedzielę 14 lutego na trasie S8. Na odcinku pomiędzy Markami a Warszawą, cysterna zepchnęła z drogi osobówkę. Nie wiadomo dokładnie co było bezpośrednią przyczyną tego zdarzenia.

Cała sytuacja wyglądała co najmniej dziwnie. Prowadzący kanał STOP CHAM, na którym zostało opublikowane to nagranie, zastanawia się, czy kierowca ciężarówki był pomylił osobówki.

Wygląda na to, że nie był świadomy, że prawym pasem poruszały się dwie osobówki. Gdy jedna z nich zjechała, zaczął zmieniać pas, bez upewnienia się, czy nie znajduje się tam jakiś pojazd i doprowadził do kolizji z Peugeotem - można przeczytać w opisie filmu.

Jest to realny scenariusz, tym bardziej że podczas wyprzedzania kierowca cysterny mógł zauważyć w lusterku, jak jeden samochód zjeżdża na prawy pas umożliwiający skręt i znika z drogi.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Czy w tej sytuacji mamy do czynienia ze zjawiskiem Martwego Pola? Dla niewtajemniczonych jest to obszar wokół pojazdu, który nie jest widoczny dla kierowcy w lusterkach bocznych ani w lusterku wstecznym. Zjawisko martwego pola wynika z faktu, że lusterka samochodowe tak naprawdę nie są w stanie objąć podglądem całego obszaru wokół samochodu.

Być może kierujący w ogóle nie zwracał uwagi na to, co dzieje się na drodze. Zmęczenie, a co za tym idzie brak odpowiedniego skupienia, mógł realnie wpłynąć na decyzję o nieprzemyślanej zmianie pasa.

Warto dodać, że tuż po kontakcie pomiędzy dwoma pojazdami, mogło dojść do kolejnego przykrego incydentu. Kierowca Mercedesa w ostatniej chwili uniknął zderzenia z Peugeotem, który wcześniej został zepchnięty z drogi przez samochód ciężarowy.

W tym miejscu należy pochwalić refleks kierującego, który dzięki zachowaniu zimnej krwi, skutecznie uniknął groźnego wypadku.

Źródło: STOPCHAM

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł