ZDrogi.pl
Kierowca 77-letni na autostradzie

youtube.com WYPADKI

77-letni kierowca jechał pod prąd trasą S11 - Wideo

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Kierowca wjechał na drogę ekspresową S11 Atonin - Ostrów Wielkopolski. Nie przejmował się sygnałami od innych uczestników ruchu i prawdopodobnie nie był świadomy tego, że jedzie pod prąd. Gdy złapała go policja, okazało się, że to 77-letni senior.

Kierowca jechał pod prąd S11. Nie reagował na ostrzeżenia innych kierowców

Kierowca stworzył ogromne zagrożenie dla siebie innych uczestników ruchu. 77-latek wjechał na "ekspresówkę" volkswagenem i cały czas jechał lewym pasem pod prąd, tak jakby jechał zwykłą "krajówką".

Informacje o niebezpiecznym 77-latku szybko rozprzestrzeniły się w sieci, żeby ostrzec innych kierowców. Pojawiło się również nagranie kierowcy ciężarówki, który próbował ostrzec seniora w volkswagenie klaksonem.

Jak mówi autor nagrania, kierowca volkswagena zareagował na sygnały dźwiękowe, bo odwrócił głowę. Nie przejął się tym jednak w żaden sposób, na filmie widać nawet jak w pewnym momencie przyśpieszył.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierujący ciężarówką ostrzegł innych uczestników ruchu przez CB Radio. Proponował, aby ktoś z jadących z drugiej strony zablokował drogę i uniemożliwił seniorowi dalszą jazdę.

Wtedy jeden z kierowców powiedział przez CB Radio, że próbował zajechać drogę 77-latkowi, ale bez skutku. Krewki senior jeszcze pukał się w głowę, że ktoś próbuje go zatrzymać.

Kierowca volkswagena złapany. 77-letni senior prawdopodobnie nie wiedział, że jedzie pod prą

Zaskakujące jest to, że mimo tak wielu sygnałów od innych uczestników ruchu, kierowca volkswagena nie zorientował się, że coś jest nie tak. 77-latek wydawał się być przekonany, że jedzie prawidłowo.

W końcu ktoś rozsądny, powiedział na falach, że wypadałoby wezwać policję. Nikt jednak nie powiedział o powiadomieniu służb. Ostatecznie nie wiadomo jak 77-letni kierowca zjechał z autostrady. Mimo ogromnego zagrożenia, nikomu nic się nie stało.

GDDKiA nie miała informacji o tym zdarzeniu, jednak szybko do sprawy odniosła się ostrowska policja. Zapowiedziano, że zostanie ustalona tożsamość kierowcy, który poniesie konsekwencje. Funkcjonariusze szybko zamienili słowa w czyny.

- Ostrowscy policjanci dotarli do kierowcy, który jechał obwodnicą "pod prąd" i stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali już 77-latkowi z Ostrzeszowa prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie - powiedziała oficer prasowa policji w Ostrowie Wlkp.

Można się spodziewać, że ten incydent ponownie obudzi dyskusję o prawie jazdy dla osób w zaawansowanym wieku. Pojawiają się opinie, że starsi kierowcy powinni albo tracić prawo jazdy z automatu, albo przechodzić coroczne badania sprawdzające ich percepcję. Szczególnie, że u naszych sąsiadów podobny przypadek zkaończył się tragiczne.

Źródło: epoznan.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >