ZDrogi.pl > Aktualności > 77-letni kierowca jechał pod prąd trasą S11 - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:39

77-letni kierowca jechał pod prąd trasą S11 - Wideo

Kierowca 77-letni na autostradzie
youtube.com WYPADKI

Kierowca jechał pod prąd S11. Nie reagował na ostrzeżenia innych kierowców

Kierowca stworzył ogromne zagrożenie dla siebie innych uczestników ruchu. 77-latek wjechał na "ekspresówkę" volkswagenem i cały czas jechał lewym pasem pod prąd, tak jakby jechał zwykłą "krajówką".

Informacje o niebezpiecznym 77-latku szybko rozprzestrzeniły się w sieci, żeby ostrzec innych kierowców. Pojawiło się również nagranie kierowcy ciężarówki, który próbował ostrzec seniora w volkswagenie klaksonem.

Jak mówi autor nagrania, kierowca volkswagena zareagował na sygnały dźwiękowe, bo odwrócił głowę. Nie przejął się tym jednak w żaden sposób, na filmie widać nawet jak w pewnym momencie przyśpieszył.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierujący ciężarówką ostrzegł innych uczestników ruchu przez CB Radio. Proponował, aby ktoś z jadących z drugiej strony zablokował drogę i uniemożliwił seniorowi dalszą jazdę.

Wtedy jeden z kierowców powiedział przez CB Radio, że próbował zajechać drogę 77-latkowi, ale bez skutku. Krewki senior jeszcze pukał się w głowę, że ktoś próbuje go zatrzymać.

Kierowca volkswagena złapany. 77-letni senior prawdopodobnie nie wiedział, że jedzie pod prą

Zaskakujące jest to, że mimo tak wielu sygnałów od innych uczestników ruchu, kierowca volkswagena nie zorientował się, że coś jest nie tak. 77-latek wydawał się być przekonany, że jedzie prawidłowo.

W końcu ktoś rozsądny, powiedział na falach, że wypadałoby wezwać policję. Nikt jednak nie powiedział o powiadomieniu służb. Ostatecznie nie wiadomo jak 77-letni kierowca zjechał z autostrady. Mimo ogromnego zagrożenia, nikomu nic się nie stało.

GDDKiA nie miała informacji o tym zdarzeniu, jednak szybko do sprawy odniosła się ostrowska policja. Zapowiedziano, że zostanie ustalona tożsamość kierowcy, który poniesie konsekwencje. Funkcjonariusze szybko zamienili słowa w czyny.

- Ostrowscy policjanci dotarli do kierowcy, który jechał obwodnicą "pod prąd" i stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali już 77-latkowi z Ostrzeszowa prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie - powiedziała oficer prasowa policji w Ostrowie Wlkp.

Można się spodziewać, że ten incydent ponownie obudzi dyskusję o prawie jazdy dla osób w zaawansowanym wieku. Pojawiają się opinie, że starsi kierowcy powinni albo tracić prawo jazdy z automatu, albo przechodzić coroczne badania sprawdzające ich percepcję. Szczególnie, że u naszych sąsiadów podobny przypadek zkaończył się tragiczne.

Źródło: epoznan.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined

Tagi: Kierowca Audi