Wypadek Autostrada
Źródło: Youtube

72-letni kierowca jechał pod prąd na autostradzie. Zginął w koszmarnych okolicznościach - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
20 Listopada 2020

Kierowca powinien mieć przepisy ruchu drogowego w jednym paluszku. Ich znajomość jest obowiązkiem każdego zmotoryzowanego. Wszystko po to by jazda publicznymi drogami była w pełni bezpieczna. Ten kierujący jechał pod prąd na autostradzie, za co zapłacił najwyższą cenę.

Kierowca na autostradzie jechał pod prąd samochodem osobowym. Zginął w koszmarnym zderzeniu z busem.

Nieznajomość prawa szkodzi. Wie o tym każdy z nas. W tym konkretnym przypadku chodzi o nieznajomość przepisów ruchu drogowego. Jak widać na poniższym przykładzie, za brak wiedzy można zapłacić najwyższą cenę.

Dzisiaj grzeje:

1. Narzekacie na sól na drogach? W Rosji wysypano piasek oraz... ludzkie czaszki i kości

2. Emocje w Milionerach. Uczestniczce opadła szczęka jak zobaczyła pytanie. Każdy turysta bez problemu udzieli odpowiedzi

3. Starszy kierowca rozbił Bentleya wartego fortunę. Nie miał żadnych szans na przeżycie

Do drastycznych scen przedstawiających makabryczny wypadek doszło w środę 18 listopada w godzinach porannych na czeskiej autostradzie D1, niedaleko miejscowości Lovosic.

72-letni kierowca jechał pod prąd ruchliwą autostradą, stwarzając ogromne zagrożenie. Według świadków, mężczyzna miał chwilę wcześniej wyjechać z okolicznej stacji benzynowej.

W wyniku tego przerażającego zdarzenia, swoje życie stracił główny winowajca całego incydentu, czyli 72-latek. Wiadomo również, że cztery inne osoby zostały ranne.

Przerażający wypadek. Karetka z impetem wbiła się w łopatę koparki - WideoPrzerażający wypadek. Karetka z impetem wbiła się w łopatę koparki - WideoCzytaj dalej

Nagranie ukazuje siłę uderzenia, która jest po prostu gigantyczna. Uszkodzenia pojazdów odpowiadają na pytanie, czy kierujący miał jakiekolwiek szanse na przeżycie tego wypadku.

Warto docenić również refleks nagrywającego całe zdarzenie. Gdyby nie umiejętności oraz chłodna głowa, poszkodowanych w tym wypadku mogło być zdecydowanie więcej.

Nie od dziś wiadomo, że osoby starsze za kierownicą samochodu mogą stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, ale i dla samych siebie. Jest to niepodważalny fakt. Nie można jednak wsadzać wszystkich do jednego worka.

Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - WideoPrzerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - WideoCzytaj dalej

Osoby starsze wraz z wiekiem mają mniej wyostrzone zmysły (słabszy wzrok i słuch), sprawność fizyczną i refleks. Wiąże się to z zawężonym polem widzenia, opóźnioną reakcję na sytuacje występujące na drodze, słabą podzielnością uwagi i niewłaściwą oceną odległości. Jeżeli jest się osobą starszą warto o tym pamiętać wsiadając za kółko.

Niestety, ale większa ilość takich sytuacji, skutecznie wzmaga dyskusję na temat ograniczenia uprawnień do kierowania pojazdami osobom starszym. Czy dojdzie do konkretnych zmian? Tego nie wiadomo.

Zobacz także w naszych serwisach:

1. Doskonałe wieści, mBank wprowadza spektakularną nowość. Usługa pomoże tysiącom klientów

2. Fala krytyki spadła na Roberta Lewandowskiego. Tak źle nie było już dawno

3. Pracował w pogotowiu i podawał się za ratownika. Jeździł karetką... bez prawa jazdy

4. Z funduszu „COVID-owego” kupili luksusowe auta - w tym Porsche i Lamborghini

5. Nieudolna próba kradzieży na myjni bezdotykowej. Właściciel samochodu dał im bolesną lekcję - Wideo

6. Rząd otworzył nową stronę pokazującą liczbę zakażeń. Brakuje ważnych danych, które dotychczas były przedstawiane

7. Zostawili buty przed drzwiami w bloku. Ludzie nie mieli dla nich litości

Następny artykuł